ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بیت کوین

1401/04/22 16

ارزهای دیجیتال امروزه بر سر زبان ها افتاده و همه جا صحبت از ارزدیجیتال هست. این بازار پرنوسان با توجه سود هایی که داره محبوبیت زیادی در دنیا پیدا کرده است و خیلی از مردم اقدام به خرید بیت کوین کردن. بازار ارز های دیجیتال در عین جذاب و پر سود بودن پیچیدگی ها و سختی هایی هم داره و باید از منابع مختلف این بازار را رصد کرد تا اطلاعات بروز تر و دقیق تری داشته باشین. این بازار با توجه به اینکه تقریبا نوپا هستن طرفداران زیادی در همه جای جهان پیدا کرده و کاربران زیادی دوست دارن در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذای کنن.

به طور خلاصه اولین ارز دیجیتال بنام بیت کوین در سال 2009 توسط فردی ناشناس بنام ساتوشی ناکوموتا بر پایه شبکه بلاک چین راه اندازی شد. افراد زیادی در طی این سال ادعا کردن که خالق این ارزدیجیتال محبوب هستن ولی همچنان در این 11 سال کسی نتونسته ثابت کنه. بیت کوین که امروزه باارزش ترین ارز دیجیتال جهان هست در ابتدای راه اندازی ارزش چندانی نداشت و کاربران در طی این سال ها با خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین نوساناتی ایجاد کردن که امروز جزء محبوب ترین ارز دیجیتال دنیا به شمار میاد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است که بر پایه فناوری بلاک چین راه اندازی شده و به لطف فناوری بلاک چین میشه به هر جای دنیا پول ارسای کرد و یا میشه برای خرید و کالا یا خدمات استفاده کرد. هدف اقای ناکوموتا از ایجاد بیت کوین حذف شخص ثالث یا واسطه در انتقالات پول بوده و تونسته در این راه هم موفق بشه و با خرید بیت کوین و انتقال آن به شخص دیگر به صورت مستقیم، تمامی واسطه های حذف میشه. بیتکوین تحت نظارت هیچ سازمان یا نهادی کنترل نمیشه و به صورت کاملا غیر متمرکز اداره میشه. علاوه بر بیت کوین سایر ارز ها هم هستن.

بیت کوین در طی 11 سال گذشته بهترین عملکرد را نسبت به سایر دارایی ها داشته و کاربران با خرید بیت کوین و نگهداشتن آن برای بلند مدت میتونن سود بدست بیارن و یا میتونن ترید های روزانه انجام بدن. یعنی با خرید بیت کوین در قیمت پایین و فروش بیت کوین در قیمت بالاتر، سود بدست بیارین. علاوه بر خرید و فروش بیت کوین میتونین سایر ارز های دیگه رو هم بخرین و سود بدست بیارین.

بالا