ارز دیجیتال

نهنگ ارز دیجیتال چیست؟

1402/03/25 0

نهنگ ارز دیجیتال؛ اسمی آشنا برای معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال! این موجودات عظیم الجثه دقیقا در بازار چه فعالیتی انجام میدن و چه تاثیری روی قیمت ارزهای دیجیتال دارن؟ دلیل این نام گذاری چیست؟ شاید بزرگ ترین موجودات حال حاضر کره خاکی ما نهنگ ها باشن. موجوداتی بزرگ ولی در عین حال خیلی خونسرد و آروم. نهنگ ها در بازار ارزهای دیجیتال هم وجود دارن و احتمالا تاثیر نهنگ هایی که با خرید بیت کوین اون هم در حجم زیاد، تاثیر زیادی بر بازار می ذارن رو به خوبی درک کردین. نهنگ ها دارای ارزهای دیجیتال کافی هستن تا بتونن ارزش ارزها رو دست کاری کنند. بازار ارزهای دیجیتال اقیانوسی هست بی انتها که در اون با داشتن دانش و مقداری ریسک پذیری میشه به ساحل آرامش و ثروت رسید. در این دریای گاه متلاطم و گاه آروم، فرصت زندگی و رشد وجود داره، ولی برای اینکه بتونین در این اقیانوس فرصت رشد کردن پیدا کنین، ابتدا باید خطرات موجود رو به خوبی بشناسین. بدهی هست که راه رسیدن به خواسته هامون همیشه چالش برانگیز و پرخطر هست. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله نهنگ ارز دیجیتال چیست؟ اطلاعاتی در مورد نهنگ ارز دیجیتال به شما ارائه کنیم و به بررسی ویژگی های نهنگ ارز دیجیتال بپردازیم و نحوه تاثیرگذاری نهنگ ارز دیجیتال رو مورد بررسی قرار بدیم.

نهنگ ارز دیجیتال چیست؟

همانطور که از اسم نهنگ بیت کوین می‌توان حدس زد، صحبت از سرمایه زیاد و در اختیار داشتن منابع عظیم بیت کوین است. به عبارتی، به آن دسته از افرادیکه در زمینه ارز دیجیتال، از منابع و رمز ارزهای بسیار زیاد برخوردار باشند و هر گونه عملی از سمت آن‌ها بتواند بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قابل توجهی قرار دهد، به اصطلاح نهنگ بیت کوین یا نهنگ ارز دیجیتال می‌گویند. حال در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد که نهنگ بیت کوین چگونه ترید کرده و بازار رمز ارزها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. در اینجا، چند گزینه وجود دارد که به‌واسطه آن، نهنگ ارز دیجیتال می‌تواند قیمت‌های این حوزه را با کاهش و یا افزایش روبرو سازد:

• کاهش قیمت: این مورد در زمانی اتفاق می‌افتد که نهنگ بیت کوین تصمیم می‌گیرد تا تمامی بیت کوین‌های خود را به فروش برساند، اما این مورد را با قیمتی کمتر انجام می‌دهد. از طرفی، نهنگ ارز دیجیتال می‌داند که بازار مربوطه نمی‌تواند تمامی‌سرمایه وی را خریداری کند. این مورد در ادامه باعث می‌گردد تا قیمت رمز ارز، کاهش پیدا کرده و ارزش آن به‌صورت موقتی با افت روبرو شود. سپس، نهنگ بیت کوین رمز ارز مد نظر خود را می‌خرد و پس از آنکه به میزان کافی آن را تهیه کرد، به‌صورت آنی تمامی‌سرمایه خود را از بازار حذف می‌کند. به این کاهش قیمت، دامپ هم می‌گویند.

• افزایش قیمت: در موارد دیگر، نهنگ ارز دیجیتال تصمیم می‌گیرد تا به افزایش قیمت بپردازد. بدین صورت که کلیه سرمایه را با قیمت بالاتری به بازار منتقل می‌کنند و در اینجا نیز، افراد و بازار قادر نخواهند بود تا پروسه خرید را انجام دهند. این موضوع باعث می‌شود تا برخی از افراد این طور تصور کنند که نرخ ارزی دیجیتال، در آینده‌ای نزدیک با افزایش روبرو خواهد شد. به همین دلیل است که به خرید بیشتر آن اقدام می‌کنند. در اینجا است که نهنگ بیت کوین به هدف خود رسیده و با شادمانی هرچه تمام تر، ارز را با قیمتی بالاتر عرضه کرده و به فروش می‌رساند. بدین ترتیب، افرادیکه عمدتاً تازه کار هم هستند، این ارز را می‌خرند.

ویژگی‌های نهنگ ارز دیجیتال چیست؟

شناسایی افراد و صاحبان کیف پول‌های ارز دیجیتال به سادگی امکان‌پذیر نیست و این به این دلیل است که تراکنش‌های ارز دیجیتال نیمه‌ناشناس است. این یک موقعیت بی‌نظیر برای نهنگ ارز دیجیتال به شمار می‌رود که می‌تواند معاملات خود را به حرفه‌ای ترین شکل ممکن انجام دهد. نهنگ‌ها افراد یا شرکت‌هایی هستند که به ندرت تمامی سرمایه‌های خود را در صرافی‌ها به فروش می‌رسانند. آنها از روش‌های حرفه‌ای و ظریفی برای سوددهی استفاده کرده و در بسیاری از موارد خرید و فروش‌ ارزدیجیتال خود را در رقم‌های متفاوتی ثبت می‌کنند. همچنین، فعالیت نهنگ ارز دیجیتال محدود به یک ارز دیجیتال خاص نیست، بلکه با شناسایی توکن‌های ارزشمند که قیمت پایینی دارند در آنها رخنه کرده و نوسان شدیدی را در آنها به وجود می‌آورند. در اغلب موارد خریدهای آنها در قیمت بسیار پایین صورت می‌گیرد و زمانی که قیمت ارز دیجیتال روند صعودی به خود گرفت، به تدریج آن را به فروش می‌رسانند.

نتیجه گیری :
همان‌طور که در این مقاله خواندیم نهنگ ها در بازار ارزدیجیتال به افرادی گفته می‌شود که توانایی دست‌کاری بازار را داشته باشند. همچنین نهنگ‌ها را به 5 دسته مختلف تقسیم‌بندی کردیم که قوی‌ترین و غیر قابل مهارترین آن‌ها کلاهبرداران هستند که تنها با شناسایی و بلاک کردن آدرس آن‌ها توسط صرافی‌ها می‌توان تا حدودی آن‌ها را کنترل کرد. در خصوص مفید و مضر بودن نهنگ ها در بازار ارز دیجیتال به طور قاطع نمی‌توان در مورد مفید و مضر بودن آن‌ها حرف زد، زیرا در برخی مواقع حضور آن‌ها بسیار کمک‌کننده است.


 

بالا