ارز دیجیتال

تیم سازنده تتر چه کسانی هستند؟

1401/09/27 0

 بنیانگذاران تتر چه کسانی هستند؟

ارز دیجیتال تتر برای اولین بار توسط ریو کالینز(Reeve Collins)، بروک پیرس(Brock Pierce و کریگ سلارس(Craig Sellars) راه اندازی شد. ریو کالینز رو میشه یکی از کارآفرینان موفق محسوب کرد که رزومه کاری درخشانی داره. قبل از راه اندازی این استیبل کوین اون موفق شده بوده تا چندین شرکت بزرگ و معتبر رو تاسیس و راه اندازی کنه. شبکه تبلیغات آنلاین Traffic MarketPlace فقط یکی از شرکت هایی هست که توسط کالینز تاسیس شده هست و بسیار شناخته شده.

یکی دیگه از بنیانگذاران تتر، شخصی به اسم بروک پیرس هست که یه متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال هست که پروژه های زیادی رو در صنعت رمزنگاری با موفقیت به انجام رسونده. در سال 2014 پیرس مدیر بنیاد بیت کوین شد و فعالیت های زیادی رو در راستای بهبود و ارتقای بیت کوین انجام داد. کریک سلارس نیز یکی دیگه از بنیانگذاران تتر هست که بیش از شش سال عضو بنیاد Omni بود و مسئولین های زیاد رو بر عهده داشت.

تتر (Tether) با واحد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال است که با قیمت ثابت خود از شما در مقابل نوسانات شدید بازار محافظت می‌کند و با آن می‌توانید به صورت دیجیتالی دلار منتقل کنید .

تتر با واحد اختصاری USDT، یک ارز دیجیتال است که قیمت آن همیشه ثابت است. ارزش هر واحد تتر همواره برابر با ۱ دلار ایالات متحده آمریکا است.

این ارز دیجیتال یکی از ده‌ها ارز دیجیتال باثبات (استیبل کوین – Stable Coin) در بازار ارزهای دیجیتال است. ارزهای دیجیتال باثبات دارای پشتوانه کالا و دارایی‌های دیگر هستند. قیمت ارزهای دیجیتال باثبات همیشه وابسته به ارزش دارایی‌های پشتوانه است و با آنها بالا و پایین می‌شود. به جز تتر، تعداد زیادی ارز دیجیتال باثبات دیگر با پشتوانه دلار آمریکا در بازار عرضه شده است، اما USDT در حال حاضر قدرتمندترین ارز دیجیتال باثبات بوده و در زمان نگارش این مطلب، با ۸ میلیارد دلار ارزش بازار، پس از بیت کوین، اتریوم و ریپل (XRP)، با قدرت بر رده چهارم بازار ارزهای دیجیتال تکیه زده است.

تاریخچه و تیم سازنده تتر

در زمان ظهور تتر، فقط دو توکن توسط تیم سازندگان آن به دنیای کریپتوکارنسی راه پیدا کردند که توکن‌های USDT و EURT هستند. شرکت iFinex که مدیریت رمز ارز تتر را بر عهده دارد، علاوه بر این توکن، توکن دیگری با پشتوانه طلا راه‌اندازی کرد که به نام اختصاری XAUT شناخته می‌شود. این توکن مثل توکن‌های USDT یا EURT چندان معروف نیست، اما یکی از انواع تتر به شمار می‌رود.

در آن زمان تتر فقط روی شبکه بلاکچین بیت کوین کاربرد داشت اما بعد‌ها در شبکه بلاک چین ارزهای دیگری مثل لایت کوین، دش و … قرار گرفت. اکنون تتر کاربرد وسیعی دارد و در بسیاری از شبکه‌های بلاک چین استفاده می‌شود. تیم سازنده تتر استارتاپ ریل کوین (Realcoin) و صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس (Bitfinex) هستند. آن‌ها ایده‌ای با نام به اجرا درآوردن ارزهای دیگر روی شبکه بلاکچین بیت کوین را اجرایی کردند و تتر نتیجه همکاری آن‌ها با هم است.

تیم سازنده تتر از پلتفرم Omni Layer کمک گرفتند تا تتر را روی شبکه بلاک چین پیاده‌سازی کنند. مدتی بعد نیز، سازندگان این ارز را به خاطر پایین آمدن نرخ کارمزد نقل و انتقال دارایی‌ها روی بلاک چین‌های ارزهای دیگر قرار دادند. این ارزها به شرح زیر هستند:

  • ایاس (EOS)
  • اتریوم (Ethereum)
  • الگوراند (Algorand)
  • تیم سازنده تتر

Paradise Papers Leak هویت کسانی که در صرافی بیت فینیکس به عنوان تیم ساخت ارز دیجیتال تتر فعالیت می‌کنند را فاش کرد. این افراد Philip Potter و Giancarlo Devasini هستند و به عنوان مهر‌ه‌های اصلی این پروژه شناسایی می‌شوند. 

بنیان گذاران تتر

آنها در معرفی خود می‌‌گویند:

«تتر توسط گروهی از علاقه مندان به بیت کوین و پذیرندگان اولیه که مشتاق تسهیل استفاده از ارزهای فیات به روش دیجیتال بودند، تأسیس شد.

در سال ۲۰۱۴، این شرکت Tether.to را راه‌اندازی کرد، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین با هدف ایجاد تغییر در سیستم مالی مرسوم با رویکرد مدرن‌تر پول.»

«Tether به عنوان اولین پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای تسهیل استفاده دیجیتالی از ارزهای سنتی – یک واحد حسابداری آشنا و پایدار – یک سازوکار انقلابی ایجاد کرده است که شرکت‌های سراسر جهان می‌توانند از آن برای ارائه خدمات مالی فرامرزی دموکراتیک استفاده کنند.

با توکن‌های تتر، مشتریان می‌توانند بدون نوسانات و پیچیدگی‌هایی که معمولاً با یک ارز دیجیتال مرتبط است، با استفاده از بلاک چین به‌عنوان لایه‌های انتقال، با خیال راحت با ارزهای سنتی معامله کنند.»

«Tether توسط یک تیم مدیریت ارشد با تجربه گسترده در خدمات مالی، فناوری و انطباق رهبری و مدیریت می‌شود. با تکیه بر تخصص یک تیم متنوع و پویا که در سراسر جهان منعکس شده است، توکن‌های تتر از اولین به بزرگترین استیبل کوین از نظر حجم تبدیل شده‌اند.»

تیم تتر درباره خود چه می‌گوید؟

چشم انداز ما:

چشم انداز Tether این است که یک محصول انقلابی و رمزنگاری امن بسازد که به قوانین و مقررات امنیتی سختگیرانه و دولتی جهانی پایبند باشد.

با تیم متخصص و پرشوری که داریم به راحتی می‌توانیم در هموارسازی این راه موفق باشیم.

ماموریت ما:

ماموریت ما این است که به شما امکان ذخیره، ارسال و دریافت توکن‌های دیجیتال را به صورت شخصی به فرد، در سطح جهانی، آنی و با کسری از هزینه جایگزین‌ها دهیم.

ما می‌خواهیم توکن‌های تتر را در همه جاهایی که می‌توانید از ارز دیجیتال استفاده کنید و در بسیاری از مکان‌هایی که ارزهای دیجیتال در حال حاضر پذیرفته نمی‌شوند قابل استفاده کنیم.

جهانی، سریع و امن:

تتر برای تغییر سیستم مالی متعارف از طریق رویکرد مدرن‌تر به پول کار می‌کند.

با دادن توانایی به مشتریان برای تراکنش با ارزهای سنتی با استفاده از بلاک چین به عنوان لایه‌های حمل و نقل، بدون نوسانات و پیچیدگی‌هایی که معمولاً با یک ارز دیجیتال همراه است، پیشرفت کرده است.

تیم ما:

تیم ما شامل بسیاری از افراد مشتاق، متخصصان رمزارز و انواع کارآفرینی با ذهنیت مالکیت است. شما می‌توانید با جاه طلبی خود تغییر را رهبری کنید. ما الهام می‌گیریم، حمایت می‌کنیم، سخت کار می‌کنیم، اختراع می‌کنیم، پیشرفت می‌کنیم، بر مشکلات غلبه می‌کنیم و به عنوان یک تیم قوی کار می‌کنیم تا کسب‌وکارها – از جمله صرافی‌ها، کیف پول‌ها، پردازنده‌های پرداخت، خدمات مالی، دستگاه‌های خودپرداز و افراد – به راحتی از ارزهای فیات در بلاک چین استفاده کنند.

با مطالعه مقاله چند نوع تتر (Tether) وجود دارد؟ با دستاوردهای این تیم بیشتر آشنا می‌شوید.

آنچه که تتر پشت سر گذاشت

از زمان تولد تتر تا به امروز این رمز ارز فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرد. در زیر به اتفاقاتی که در سال‌های متمادی برای این ارز افتاد اشاره می‌کنیم:

  • سال ۲۰۱۵: آغاز معاملات تتر
  • سال ۲۰۱۷: هک شدن شبکه تتر و به سرقت رفتن دارایی‌ها به ارزش ۳۱ میلیون دلار
  • سال ۲۰۱۸: ارسال احضاریه از طرف قانون‌گذارها برای ابراز نگرانی به خاطر حمایت نکردن شرکت از تترهای متولد شده با ذخایر کافی
  • سال ۲۰۱۹: متهم شدن تیم سازنده تتر به خاطر پنهان کاری ضرر و زیان‌هایی معادل با ۸۵۰ میلیون دلار

طی فراز و نشیب‌هایی که تتر پشت سر گذاشت، حساسیت‌های قانونی آن هم بیشتر شد. مثلا قانون‌گذاران نسبت به اینکه چنانچه معادل با تترهای متولد شده ذخیره دلاری انجام نشود، ضربه‌ای بزرگ به اقتصاد جهانی و بازار ارز دیجیتال وارد می‌شود، نگران هستند.

لینک های مفید
بالا