اتریوم

اتریوم کلاسیک چیست؟ - Ethereum Classic - ETH

1400/04/09 24

چرا اتریوم کلاسیک ابداع شد؟

بلاکچین اصلی Ethereum یک قرارداد هوشمند پیچیده به نام سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) راه اندازی کرد ، یک سرمایه گذاری خطرناک دیجیتال که برای تأمین بودجه dApps ایجاد شده است. به هر حال ، هرکسی که می خواست در مورد اینکه dApps از طریق پلتفرم Ethereum چه بودجه ای باید بیان کند ، لازم بود DAO Tokens را با استفاده از Ether خریداری کند. داشتن نشانه های DAO به این معنی بود که شما اکنون بخشی از قرارداد هوشمند DAO هستید.

برای به دست آوردن بودجه مورد نیاز هر dApp ، به 20٪ رأی صاحبان رمز DAO نیاز داشت. تطبیق پذیری و شفافیت این قرارداد هوشمند به Ethereum اجازه داد تا ظرف چند هفته به ارزش 150 میلیون دلار نشانه DAO بفروشد. هنگامی که وارد سیستم DAO شدید ، بیرون رفتن کمی مشکل بود و یک روزنه داشت. با استفاده از Split Function ، می توانید Ether خود را پس بگیرید ، اما به مدت 28 روز مجاز به برداشتن آن نبودید. در ژوئن 2016 ، یک هکر با استفاده از این روزنه یک سوم سرقت کرد ، یعنی حدود 50 میلیون دلار اتر از افرادی که سعی داشتند از DAO خارج شوند.

برای رفع این مشکل ، اکثریت جامعه Ethereum ، به همراه بنیانگذاران آن ، در مورد ایجاد یک چنگال سخت توافق کردند. این بلاکچین را به قبل از هک برگردانده و به آنها امکان می دهد 50 میلیون دلار را که در سیستم گیر کرده بود بازیابی کنند و به مردم پس دهند. و این همان جایی است که شکاف ایدئولوژیک اتفاق افتاد. برخی از افراد در بنیاد Ethereum این رویکرد را چشم به چشم نمی دیدند و آن را به عنوان یک مرجع مرکزی که کل یکپارچگی کد و اخلاق تمرکززدایی را برانداز می داند ، در نظر می گیرند. آنها تصمیم گرفتند به جای استفاده از بلاک چین به روز شده ، از بلاکچین اصلی استفاده کنند. به همین دلیل آن را Ethereum Classic می نامند.

 


Ethereum Classic چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

Ethereum Classic کاملاً شبیه Ethereum است. این به زنجیره بلوکی متکی است که نه تنها برای جایگزینی پرداخت ها طراحی شده بلکه قراردادها و برنامه های هوشمندی ایجاد می کند که کاربران می توانند با آنها مالکیت داشته باشند ، مالکیت آنها را انتقال دهند و با آنها تعامل داشته باشند. اجازه دادن به زبان برنامه نویسی Turing Complete به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را به صورت خودکار بنویسند و می توانند از طریق نتایج مشروط بر آنها نظارت داشته باشند.

مانند سایر بلاک چین ها ، یک رکورد کامل از تاریخ معاملات در یک پایگاه داده مشترک حفظ می کند. علاوه بر این ، این همچنین سابقه فعلی ترین قراردادهای هوشمند ساخته شده توسط بلاکچین و مانده کاربران را دارد که می تواند به صورت دیجیتالی به کیف پول کاربر دیگر منتقل شود. کلیه فعالیت ها توسط نشانه های ERC-20 تأمین می شود که می توانند از طریق پروسه اثبات کار استخراج شوند. به دلیل تقسیم ، به روزرسانی ETH 2.0 را دریافت نمی کند.

 

آیا اتریوم کلاسیک پول واقعی است؟

باید در نظر داشت که ETC اصولاً یک حالت پرداخت نیست بلکه یک بلاکچین غیرمتمرکز است که ایجاد برنامه ها و قراردادهای قابل برنامه ریزی را امکان پذیر می کند. در مقایسه با ارزهای رمزپایه برتر ، نفوذ ضعیفی در بازار مصرف دارد. این فقط توسط مارک های محدودی از جمله Playhub Casino ، I49 Seed Bank ، Bitcoin Investment Spheroid Universe ، MrChrissy VPN و Guarda Wallet پذیرفته شده است. به دور از ارز قابل قبول بودن است.

تفاوت اصلی بین ارز دیجیتال مانند BTC و ETC این است که بیت کوین به عنوان یک جایگزین ارز معمولی طراحی شده است. از طرف دیگر ، ETC نشانه ای است که عمدتاً برای تأمین انرژی بلاکچین کلاسیک Ethereum وجود دارد ، از جمله قراردادهای هوشمند ، dApps ، معاملات و سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز (DAO). به همین دلیل در اکوسیستم رمز ERC-20 ، ETC بطور قابل توجهی محبوبیت بیشتری دارد

 

 

هزینه های اتریوم

در مقایسه با ETH ، متوسط هزینه معامله Ethereum Classic کاملاً اسمی است. با این حال ، قیمت آن نیز طی چند ماه گذشته زیر 8 دلار باقی مانده است. در زمان نوشتن مقاله ، متوسط هزینه معامله ETC 0.0014 دلار است که تقریباً با همان علامت سال قبل به استثنای چند افزایش موقت بود. در ژانویه 2019 ، در جریان رونق ارزهای رمزنگاری شده ، ETC بالاترین هزینه معاملات خود را در حدود علامت 6 دلار تجربه کرد. توجه داشته باشید که هزینه های معامله میانگین در صورت پردازش و تأیید معامله به دلار آمریکا تعیین می شود. این هزینه به عوامل مختلفی از جمله تقاضای اثبات کار بستگی دارد.

علاوه بر این ، کمیسیون ها و کارمزدهای دریافت شده توسط چندین سیستم عامل ارز رمزپایه ، از جمله صرافی ها ، از نظر درصد و ساختار تفاوت قابل توجهی دارند. خرید و فروش معمول با استفاده از انتقال سیم ، شما را در حدود 0.5٪ تا 2٪ بازمی گرداند. خرید سریع از طریق کارتهای نقدی می تواند بسیار گران باشد زیرا در هر جایی بین 3 تا 10 درصد هزینه دارد. همچنین ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های برداشت و سپرده باشید. به یاد داشته باشید که این فقط تخمین های کلی است و هزینه ها ممکن است بسته به سیستم رمزنگاری مورد استفاده شما ، موقعیت جغرافیایی ، میزان ETC و موارد دیگر به میزان قابل توجهی متفاوت باشد.

 

فواید Ethereum Classic چیست؟

این همه مزایای بلاکچین را دارد ، اما چند مورد خاص برای فناوری آن ارائه می دهد. این مزایا شامل موارد زیر است:

تغییرناپذیری - کلیه معاملات ، به محض نوشتن و ثبت در بلاکچین ، قابل تغییر ، حذف و تغییر نیستند. این

 

 

Ethereum Classic چیست؟

Ethereum Classic (ETC) یک ارز رمزنگاری شده است که در تابستان 2016 ، زمانی که جامعه Ethereum اساساً به دو قسمت تقسیم شد ، به وجود آمد. Cryptocurrency Ethereum (ETH) در سال 2015 منتشر شد ، و پس از بیت کوین دومین رتبه است.

برخی از کارشناسان معتقدند این پتانسیل را دارد که روزی از بیت کوین به عنوان سکه غالب در بازار پیشی بگیرد. به دنبال یک حادثه هک ، جایی که هکرها به ارزش 70 میلیون دلار ETH دست یافتند ، Ethereum Classic در بلاکچین اصلی ایجاد شد.

سیمون پیترز ، تحلیلگر رمزنگاری در پلت فرم سرمایه گذاری eToro ، به The Sun گفت: "جامعه Ethereum اساساً به دو قسمت تقسیم شد ، آنهایی که می گفتند زنجیره بلوک را همانطور که هست نگه دارند و کسانی که می خواستند ETH دزدیده شده را بازیابی کنند."

این بدان معنی است که Ethereum Classic ادامه زنجیره بلوک اصلی Ethereum است و هیچ یک از به روزرسانی های جدید در شبکه آن وجود ندارد.

در همین حال ، Ethereum به دلیل حادثه هک کردن ، ویژگی های امنیتی بیشتری را دریافت کرد ، Nigel Green ، بنیانگذار گروه deVere ، اضافه کرد.

 

چرا قیمت Ethereum Classic در حال افزایش است؟

از زمان تقسیم شدن آن به دو ، Ethereum جایگزین Ethereum Classic شده است و نمونه قبلی اکنون حدود 400 میلیارد دلار فروش دارد. در مقایسه ، طبق گفته CoinMarketCap ، Ethereum Classic یکی از حدود 16 میلیارد دلار را دارد.

قیمت اتریوم در حال حاضر 2491 پوند (3468 دلار) در مقایسه با 101 پوند (141 دلار) برای Ethereum Classic نشسته است.

ارزش Ethereum Classic فقط در عرض یک ماه بیش از 700 درصد افزایش یافته است و در 7 آوریل 13.74 پوند (19.14 دلار) ارزش داشت.

آقای گرین به روزنامه سان گفت: این ارز رمزنگاری شده در حال افزایش است زیرا "با بازارهای گسترده تر همگام می شود".

وی افزود: افزایش اخیر افزایش قیمت ها یک اصلاح است زیرا ETC تاکنون بازار گاو را تجربه نکرده است -.

آقای گرین گفت که ارز رمزنگاری شده به لطف ارائه راه حل های تجاری تقاضا از "سرمایه گذاری لحظه ای سازمانی" نیز سود می برد.

در پی گزارشی مبنی بر اینکه بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) می تواند فروش اوراق قرضه دیجیتال را در شبکه بلاک چین Ethereum آغاز کند ، Ethereum در اوایل این هفته افزایش یافت.

سرمایه گذاران شرط می بندند که استفاده از اتر در یک سیستم مالی غیرمتمرکز در آینده بیشتر خواهد شد.

ارزهای رمزنگاری شده از جمله Ethereum پس از بستر صرافی Coinbase که در بازار سهام ایالات متحده قرار دارد ، از افزایش قیمت نیز برخوردار بوده اند.

 

 

Ethereum Classic چقدر خطرناک است؟

سرمایه گذاری همیشه یک ریسک است اما سرمایه گذاری در ارز رمزپایه حتی یک ریسک بالاتر است زیرا بسیار بی ثبات هستند ، بنابراین شما باید آماده از دست دادن پول نقد باشید.

همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید رمز ارزها را به پول نقد تبدیل کنید ، زیرا ممکن است به تقاضا و عرضه در بازار موجود بستگی داشته باشد. به علاوه ، هزینه ها و هزینه ها ممکن است بالاتر از محصولات سرمایه گذاری تنظیم شده باشد.

بنگاه های رمز ارز به شکلی که سایر بنگاه های مالی تنظیم می شوند ، تنظیم نمی شوند. این بدان معناست که در صورت خراب شدن شرایط ، شما هیچ محافظتی نخواهید داشت.

در ماه ژانویه ، سازمان رفتار مالی هشدار داد که انگلیسی ها در صورت سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ، خطر از دست دادن کل پول خود را دارند.

تنظیم کننده مالی گفت مردم باید از خطرات ، از بالا و پایین رفتن ناگهانی قیمت ها ، تا عدم محافظت در صورت بروز مشکل ، آگاه باشند.

 

بررسی اجمالی اتریوم

Ethereum Classic یک پلت فرم محاسباتی غیرمتمرکز است که برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی شده است ، برنامه هایی که بدون امکان سانسور یا تداخل شخص ثالث به صورت برنامه ریزی شده اجرا می شوند. این یک شبکه توزیع شده است که از یک دفتر بلاکچین ، یک ارز رمزپایه بومی (به نام ETC) و یک اکوسیستم از برنامه ها و خدمات زنجیره ای تشکیل شده است. Ethereum Classic زنجیره ای قدیمی است که در ژوئیه 2017 به دنبال یک چنگال مشاجره برانگیز ، که به عنوان چنگال DAO شناخته می شود ، از Ethereum جدا شد. مانند زنجیره خواهر خود ، Ethereum Classic دارای یک موتور اجرایی بهینه شده برای پردازش قرارداد هوشمند است (معروف به ماشین مجازی Ethereum) یا EVM) و سیستم اجماع اثبات کار (PoW). در حالی که برخی از جنبه ها را با Ethereum به اشتراک می گذارد ، Ethereum Classic سیاست پولی و برنامه تورمی تعریف شده تری را ارائه می دهد.

 

تاریخچه

هک DAO و در نتیجه هارد فورک شبکه Ethereum را به دو زنجیره جداگانه تقسیم کرد: Ethereum و Ethereum Classic (ETC). DAO یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در Ethereum بود که توانست در پیشنهاد اولیه سکه در آوریل 2016 (ICO) 150 میلیون پوند اتر جمع کند. چند ماه بعد (ژوئیه 2016) ، یک مهاجم با سو in استفاده از یکی از قراردادهای هوشمند DAO ، این هکر را قادر به سرقت 3.6 میلیون ETH از بودجه جمع آوری شده در ICO خود کرد.

شکافی در جامعه پیرامون نحوه حل مسئله ایجاد شده است. یکی از اردوگاه ها معتقد بود که برای حفظ طول عمر Ethereum ، برگرداندن زنجیره ، پاک کردن هک از تاریخ شبکه ، ضروری است. طرف دیگر دلیل تغییر پذیری را مغایر با رفتار اخلاقی شبکه های رمزنگاری دانست و از پذیرفتن دوباره نوشتن دفتر سرباز زد. این شکاف منجر به یک هارد فورک مشاجره در بلوک 1،920،001 شد و زنجیره ای قدیمی که تاریخ معاملات خود را معکوس نکرد به Ethereum Classic تغییر نام داد.

قبل از اینکه چنگال DAO زنجیره اصلی Ethereum را تقسیم کند ، فقط یک گروه از کاربران ، ارائه دهندگان خدمات ، توسعه دهندگان ، سرمایه گذاران و سایر شرکت کنندگان در شبکه وجود داشت. هارد فورک یا "تغییر وضعیت نامنظم" نه تنها لایه پروتکل بلکه لایه های اجتماعی و کاربردی را نیز تقسیم می کند. Ethereum Classic به عنوان زنجیره میراثی ، اجزای مشخص شده در مقاله سفید Ethereum را به ارث برد. در زمان چنگال ، Ethereum Classic از نظر این اجزای اصلی هنوز با Ethereum یکسان بود. با این حال ، به زودی با اعلام نقشه راه و چشم انداز خود شروع به دور شدن از Ethereum کرد.

 

فلسفه و سیاست پولی اتریوم

جامعه Ethereum Classic (ETC) بر اصول اصلی مقاومت در برابر سانسور و (برجسته ترین) تغییرناپذیری تأکید می کند. و به عنوان ادامه زنجیره بلوک Ethereum ، از یک زبان قرارداد هوشمند کامل Turing برای پشتیبانی از توسعه برنامه های غیرمتمرکز پیچیده تر (dApps) برخوردار است. جامعه Ethereum Classic با شعار "کد قانون است" ، شبکه را اداره می کند که این باور را ایجاد می کند که معاملات ETC و dApp ها واقعاً در برابر سانسور مقاوم هستند و از هرگونه تداخل شخص ثالث در امان هستند.

بعداً ETC (مارس 2017) سیاست پولی جدیدی مانند بیت کوین را با محدودیت تأمین ثابت و برنامه انتشار ضد عفونی به کار برد. این پیشنهاد به شدت از سیاست اصلی پولی Ethereum منحرف شد ، زیرا همچنان که توسعه دهندگان هسته Ethereum به دنبال ایجاد یک مدل اقتصادی مشخص تر برای شبکه اثبات سهام (PoS) آینده خود هستند ، به شدت متلاشی می شود. به جای انعطاف پذیری پولی (و برخی عدم اطمینان) ، اکنون Ethereum Classic با حداکثر 210 میلیون و 700 هزار نشانه و کاهش پاداش ماینر هر پنج میلیون بلوک ارائه می شود. و برخلاف Ethereum ، جامعه قصد دارد از Proof of Work (PoW) به عنوان اجماع و سازوکار صدور رمز استفاده کند.

 

تیم های توسعه و تحولات آینده

ساختار ETC از اکثر پروژه های بلاکچین متفاوت است و شامل چندین تیم توسعه (IOHK ، آزمایشگاه های ETC و ETC Cooperative) است که هرکدام اهداف خاص خود را دارند. به طور کلی ، بیشتر این تیم ها بر ارائه راه حل های مقیاس زنجیره جانبی ، بهبود ابزارهای توسعه (SDK) و ارتقا transactions معاملات بین زنجیره ای متمرکز شده اند تا دیگران بتوانند از Ethereum Classic استفاده کنند. برخی از این تلاش ها ، از جمله کانالهای دولتی Connext و پل ChainSafe به Ethereum و زنجیره های مستقر در Cosmos SDK ، در حال حاضر راه اندازی شده اند.

ETC یکی از معدود ارزهای رمزپایه ای است که سرمایه گذاران می توانند از طریق یک کارگزاری سنتی و یا حساب بازنشستگی در معرض آن قرار بگیرند. Grayscale Investments یک اعتماد سرمایه گذاری کلاسیک Ethereum (تیکر ETCG) ایجاد کرد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون نیاز به ذخیره مستقیم یا ایمن سازی آن ، در معرض ETC قرار بگیرند.

 

حملات و تهدیدات اتریوم

به عنوان یک زنجیره اقلیت با استفاده از الگوریتم استخراج Ethash ، Ethereum Classic هدف حملات 51٪ متعددی قرار گرفته است. اولین حمله در ژانویه 2019 رخ داد ، زمانی که ارز رمزنگاری Coinbase یک سازماندهی مجدد زنجیره ای عمیق بلاکچین کلاسیک Ethereum را کشف کرد. تعداد سازماندهی مجدد شناسایی شده سرانجام به مجموعاً پانزده مورد افزایش یافت که دوازده مورد شامل دو برابر هزینه ، در مجموع 219،500 ETC (1.1 میلیون پوند) بود. در آگوست 2020 ، Ethereum Classic سه حمله 51٪ دیگر متحمل شد.


چرا Ethereum Classic در حال افزایش است؟

ارز رمزنگاری شده اصلی Ethereum توسط Vitalik Buterin و Gavin Wood در سال 2015 آغاز شد. در سال 2016 ، هک در شبکه Ethereum رخ داد که منجر به سرقت 3.6 میلیون سکه اتر شد. این حادثه جامعه Ethereum را در مورد چگونگی برخورد با مسئله هک اختلاف نظر داد. در پاسخ ، Ethereum Classic به عنوان یک هارد فورک در زنجیره بلوک Ethereum در جولای 2016 ایجاد شد. به طور خلاصه ، Ethereum Classic ادامه زنجیره بلوک اصلی Etherum است و هیچ یک از ویژگی های جدید موجود در شبکه جدید Ethereum را ندارد ، که بسیار زیاد شد امنیت و ارتقا به عنوان یک نتیجه از هک.

گروهی که چنگال Ethereum Classic را از بلاک چین Etherum ایجاد کردند ، می خواستند شبکه اصلی را حفظ کنند و می خواستند از اصل "کد قانون است" پیروی کنند. با گذشت زمان ، دو بلاکچین متفاوت Ethereum ، مورد جدید و کلاسیک از یکدیگر بسیار متفاوت بودند ، زیرا Ethereum جدید شاهد پیشرفتهای زیادی بود.

 

پیش بینی قیمت کلاسیک Ethereum

کارشناسان رمزنگاری به طور مشترک موافقند که Ethereum Classic یک ارز رمزپایه منسوخ شده است ، اما جذابیت اصلی در این واقعیت است که این سکه به کد اصلی شبکه Ethereum صادق است. بسیاری از طرفداران هاردکور Ethereum به این ارز علاقه مند هستند. با این حال ، پیش بینی قیمت ارزهای رمزپایه بسیار دشوار است ، زیرا بازارهای رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند. طبق DigitalCoinDesk ، قیمت Ethereum ممکن است تا پایان سال به 123 دلار و تا سال 2022 تا 139 دلار افزایش یابد. با این حال ، مردم باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه شده ، تحقیقات خود را انجام دهند و فقط پولهایی را سرمایه گذاری کنند که توانایی از دست دادن آنها را دارند. برای به روزرسانی بیشتر در بازارهای رمزنگاری با ما همراه باشید.

 
 

 

 

بالا