ارز دیجیتال

ارز دیجیتال تتر

1401/04/22 10

معرفی تتر و کاربرد آن

ما در مقاله معرفی تتر و کاربرد آن، قصد داریم شما رو با استیبل کوین تتر بیشتر آشنا کنیم تا یک شناخت کلی از استیبل کوین تتر داشته باشین. با توجه به افزایش و گسترش ارز های دیجیتال، و فراگیر شدن این حوزه در سطح جهان، کاربران زیادی به دنبال خرید تتر و فروش تتر هستن. طرفداران ارز دیجیتال تتر در دنیا زیاد شده و این ارز در بین استیبل کوین ها محبوب ترین استیبل کوین شناخته شده و کارایی زیاد در حوزه ارز های دیجیتال داره.

همانطور که گفته شد این بازار نوسانات زیادی داره. برای حل این مشکل و ثابت ماندن دارایی در پامپ و دامپ های شدید استیبل کوین هایی راه اندازی شدن که از دارایی در برابر این نوسانات جلوگیری می کن. و باعث ثابت ماندن دارایی بشه. استبیل کوین ها برای مقابله با نوسان ذاتی در قیمت ارز های دیجیتال طراحی شده است.

تتر(Tether) چیست؟

تتر با واحد اختصاریUSDT  یک ارز دیجیتال است که با قیمت ثابت و پایدار از دارایی در مقابل نوسانات شدید بازار محافظت میکنه و به عنوان دلار دیجیتالی هم میشه انتقال داد. قیمت تتر همیشه ثابت است و ارزش هر تتر با دلار آمریکا برابر هست. تتر در جولای سال 2014 با اسم Realcoin  راه اندازی شد. اولین توکن ارزدیجیتال لایه دوم با پلتفرم Omni بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شد و به Usttether تغییر نام داد. ودر نهایت تتر با اسم USDT به فعالیت خودش ادامه داد. این توکن در آپدیت های بعدی خودش بلاک چین های اتریوم، الگوراند، ترون ایاس و Omg را به پلتفرم خودش اضافه کرد. با استفاده از این شبکه های میشه بعد از خرید تتر از صرافی یا فروش تتر به صرافی ها برای انتقال استفاده کرد.

کاربرد تتر

تتر به عنوان یک استیبل کوین با ارزش قیمتی ثابت برای محافظت از دارایی ها در برابر نوسانات کارایی داره و با این کار از کم شدن ارزش دارایی جلوگیری می کنه. همچنین با استفاده از خرید تتر میشه سایر ارز های دیجیتال را خرید و در زمان فروش ارز دیجیتال میشه همان ارز را به تتر تبدیل کرد تا هم ارزش آن حفظ بشه و هم با فروش تتر سودی که کسب کرده بودن رو میتونین بردارین. برای خرید تتر یا فروش تتر میتونین از صرافی های ایرانی استفاده کنین و با کارت اعتباری خودتون اقدام به خرید و فروش تتر کنین یکی از بهترین صرافی ایرانی که برای خرید و فروش تتر و یا سایر ارز های دیجیتال هست، صرافی اینانس هست که میتونی از این صرافی خرید و فروش کنین.

 

 

بالا