آیا تایوان می تواند به آسمان Crypto Haven تبدیل شود؟ نه هنوز

1400/04/18 73
آیا تایوان می تواند به آسمان Crypto Haven تبدیل شود؟ نه هنوز

با انتشار اخباری مبنی بر سرکوب رمزنگاری در سرزمین اصلی چین که بازار جهانی رمزنگاری را به هم ریخته است ، می توان تعجب کرد که آیا تایوان به عنوان مأمنی برای مشاغل رمزنگاری شده عمل می کند؟ دقیقاً ، همانطور که مشخص شد.

در حقیقت ، هر وقت وکلای رمزنگاری تایوانی ، ویل تسنگ از او بخواهند بهترین مکان را برای افتتاح یک شرکت رمزنگاری پیشنهاد کند ، او سنگاپور را توصیه می کند ، جایی که مقررات بسیار واضح تر است .

در تاریخ 1 ژوئیه ، مقررات جدید ضد پولشویی (AML) تایوان برای نهادهای رمزنگاری به اجرا درآمد. به گفته کانچو تسای ، بنیانگذار و شریک مدیریت شرکت حقوقی فاین تکوان تایوان ، گروه هشتم مبادله ارز رمزنگاری شده توسط سازمان ناظر مالی تایوان ، FSC ، برای اولین مرحله اجرا انتخاب شد.

سه مورد از این هشت نهاد با توجه به الزامات جدید ضد پولشویی (AML) متوقف شده اند ، که شامل گزارش معاملات بیش از 500000 دلار تایوان جدید (حدود 18000 دلار آمریکا) به دفتر تحقیقات (FIU).

به گفته جیسون هسو ، قانونگذار سابق تایوان که برای وارد کردن ارائه دهندگان خدمات ارز مجازی در لیست م institutionsسسات مالی مورد نیاز برای مطابقت با قانون کنترل پولشویی پول در تایوان ، فعالیت می کند ، صنعت رمزنگاری در کل احساس می کند مقررات محلی بسیار سختگیرانه است.

با این وجود ، طی سال گذشته ، شرکت های مختلف مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بلاکچین به تایوان سرقت کرده اند. هسو گفت ، شرکت های رمزنگاری در حال راه اندازی تیم های مهندسی ، فروش و بازاریابی خود در تایوان هستند و از مهندسان محلی استفاده می کنند.


انتقال به تایوان

در سال 2019 ، کارآفرین فناوری لئو چنگ با اکراه از دره سیلیکون خارج شد تا به شرکای تجاری خود بپیوندد تایوان در ابتدا ، چنگ از دست دادن فرصت های شبکه و همکارانش در سانفرانسیسکو عصبی بود. چنگ گفت:"سپس COVID-19 اتفاق افتاد و دیگر هیچ یک از آنها واقعاً مهم نبود."

در ژوئن 2020 ، چنگ پروتکل وام غیرمتمرکز Cream Finance را در پایتخت تایوان تایپه راه اندازی کرد. چند ماه بعد ، آلوم مریل لینچ و کوین تسنگ ، بومی تایوان ، NAOS را راه اندازی کردند ، یک بازار DeFi برای وام هایی که توسط دارایی های واقعی پشتیبانی می شود. طی ماه های آغاز به کار در دسامبر گذشته ، NAOS بیش از 2500 مشتری شرکتی و 250 میلیون دلار دارایی ناشی از ایالات متحده ، مکزیک ، هند و اندونزی را تأمین کرده است.

به گفته هسو ، در طی همه گیر شدن ، حدود 2000 ویزای ویژه کارت طلا به کارآفرینان و توسعه دهندگان فناوری مهاجرت داده شده است تا به تایوان بروند. مشخص نیست که چه تعداد به طور خاص به توسعه دهندگان رمزنگاری یا مشاغل اعطا شده اند. Hsu به درخواست پیگیری برای توضیحات پاسخ نداد.

"بنابراین می توانید بگویید ، شاید حدود 500 تا 1000 نفر از افراد مرتبط با بلاکچین و رمزنگاری در اینجا در تایوان از خارج از تایوان باشند. هسو گفت ، بسیاری از آنها از دره سیلیکون هستند.

افزایش هجوم تیم های DeFi به تایوان با توجه به عدم وضوح نظارتی فعلی در مشاغل رمزنگاری در مقایسه با سایر فناوری های منطقه ای ، کمی تعجب آور است. مراکزی مانند سنگاپور و این واقعیت که سرمایه گذاران تایوانی در ارزهای رمزپایه خیلی صعودی نیستند.

در حقیقت ، پس از آنکه تنظیم كنندگان مالی چین پیشنهادات اولیه سكه (ICO) را ممنوع كردند و دستور توقف فعالیت در سال 2017 مبادلات ارز رمزنگاری شده در سرزمین اصلی چین را صادر كردند ، تایوان قرار بود به یك مرکز رمزنگاری تبدیل شود. اما این هیاهو به سرعت خاموش شد ، و علی رغم تلاش های خود هسو در تبدیل تایوان به پناهگاه رمزنگاری ، اتفاق زیادی نیفتاد - تاکنون.


"ما موفق به جذب بسیاری از استعدادهای بلاکچین و رمزنگاری شده ایم. اما اکنون فکر می کنم این سوال همچنان باقی است ، آیا ما می توانیم آنها را حفظ کنیم؟ یا آنها برای شفافیت بهتر مقررات یا فضای دوستانه تر ، قصد دارند به جایی دیگر مانند سنگاپور منتقل شوند؟"هسو گفت

امیدهای فراوان

پس از اینكه سرزمین اصلی چین هرگونه ارتباط مستقیم بین م bankingسسات بانكی محلی و نهادهای رمزنگاری را در سال 2017 قطع كرد ، تایوان شاهد شتاب فعالیت و ورودی بود الکس لیو ، مدیر اجرایی بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده MaiCoin ، گفت:

"از نظر درجه ای که ناظران و بانک ها اجازه مشارکت خرده فروشی در بازار رمزنگاری را می دهند ، در واقع تایوان بسیار مجاز تر است. بنابراین به همین دلیل است که به خصوص در سال 2018 ، بسیاری از تیم های [ارائه دهنده اولیه سکه] برای جمع آوری کمک مالی به تایوان می آیند."

به گفته گروه Tsai Enlighten Law ، شرکت های رمزنگاری چینی به دلیل همجواری با سرزمین اصلی و زبان مشترک ، به تایوان نقل مکان کردند. تسای گفت ، اما وقتی بازار خرس در سال 2018 تا 2019 قرار گرفت ، سرمایه گذاران و شرکت ها متحمل خسارات زیادی شدند.

تسای گفت:"در این زمان ، بسیاری از شرکت های بلاکچین را از بازارهای تایوان خارج کردیم."

به گفته ویل تسنگ ، متوسط ​​سرمایه گذار تایوانی ریسک پذیر نیست.

"آنها آنقدرها با رمزنگاری آشنایی ندارند. حتی اگر خرید کنند ، سریع می فروشند زیرا فکر می کنند این کار بسیار خطرناک است."ویل تسنگ گفت.


چنگ موافقت کرد و افزود که در تایوان ، پول زیادی در پس انداز حبس شده است. در سال 2020 ، نرخ پس انداز ناخالص تایوان 39.3 درصد بود.

"جمعیت بسیار محافظه کار است. آنها تمایل دارند فکر کنند که دارایی های رمزنگاری ابزار قمار هستند و افرادی هستند که در رکود 2018 پول زیادی را با بیت کوین از دست داده اند."

در همین حال ، کلاهبرداری ها در جریان شور ICO بیداد می کردند ، و طبق گفته کوین تسنگ NAOS ، سرمایه گذاران محافظه کار تایوانی که قبلاً محافظه کار بودند ، احساس فریب خورده توسط پروژه ها و نشانه هایی که در بازار بودند ، شدند. کوین تسنگ گفت:"من فکر می کنم جامعه تایوان در مورد بلاکچین کاملاً محتاط است زیرا در دوران ICO تعداد زیادی پروژه کلاهبرداری وجود داشت."

طبق اطلاعات لیو ، در حال حاضر حدود 550،000 کاربر ثبت شده در MaiCoin وجود دارد. لیو تخمین می زند که در تایوان حدود 2 میلیون کاربر رمزنگاری وجود دارد ، از جمله MaiCoin و رقبای آن.

"به عنوان درصدی از جمعیت ، هنوز زیر 10٪ است. این میزان نسبت به کره جنوبی و حتی در مقایسه با همسایه ما فیلیپین نسبتاً کم است."

یک پناهگاه همه گیر

در سال 2020 ، کوین تسنگ متوجه جریان پروژه های DeFi شد که از کشورهای دیگر به تایوان سرازیر می شوند ، اما نه به دلایلی که فکر می کنید . وی گفت ، سرمایه گذاران و تنظیم کنندگان تایوانی با جادو شروع به آغوش رمزگذاری نمی کنند. به عنوان مثال ، NAOS به کاربران تایوانی سرویس نمی دهد.

در حقیقت ، بیشتر سیستم عامل های DeFi که در تایوان کار می کنند ، رو به بیرون هستند. چنگ می گوید او"بازاریابی صفر"انجام داده است که پایگاه محلی تایوان را هدف قرار می دهد.


"اگر به نوعی به عنوان یک سرویس مالی شناخته می شوید و در حال بازاریابی برای مردم محلی هستید ، سوالات بیشتری برای پاسخگویی دارید. اما اگر شما فقط با یک پروتکل غیرمتمرکز از اینجا کار می کنید ، پس ما اتفاقاً از اینجا هم کار می کنیم."چنگ گفت.

کوین تسنگ معتقد است که بیماری همه گیر نقشی در ایجاد هجوم اخیر تیم های DeFi.

"من فکر می کنم برای آن پروژه ها ، تایوان نوعی مکان ساکت است ، جایی که می توانند در آن جا زندگی کنند و از کیفیت زندگی بالایی برخوردار باشند. بنابراین بیشتر به جای جابجایی به تایوان به دلیل اکوسیستم رمزنگاری پر جنب و جوش ، برای آنها بیشتر جابجایی است. کوین تسنگ گفت که ما واقعاً هنوز چنین چیزی را نداریم.

تا اوایل سال جاری ، زمانی که موارد برای اولین بار از زمان ابتلا به بیماری همه گیر افزایش یافت ، COVID تایوان عملاً مزاحم نبود- 19 و برای پاسخ سریع و موثر آن به بحران مورد ستایش قرار گرفت. در تایوان ، زندگی به روال عادی ادامه داشت و همین امر آن را به مقصدی جذاب برای شهرهای خسته از شهرهای غربی تبدیل کرده است.

کوین تسنگ افزود که توسعه دهندگان با استعداد تایوان باعث جذابیت بیشتر پروژه ها می شوند در واقع ، در اوایل سال جاری ، غول استخراج بیت کوین مستقر در پکن Bitmain به شکار غیرقانونی استعداد مهندسی - به طور دقیق 100 مهندس - از تایوان متهم شد.

اما درست مانند سرمایه گذاران محلی ، علاقه از سوی توسعه دهندگان نیز ممکن است ناچیز باشد: به گفته کوین تسنگ ، مهندسان با استعداد تایوانی معمولاً نمی خواهند وارد بلاکچین شوند. کوین تسنگ گفت:"من فکر می کنم آنها می خواهند برای شرکت های بزرگتر مانند مایکروسافت ، گوگل یا سیب های جهان کار کنند."


اما مطمئناً Hsu بزرگترین عامل بازدارنده برای تبدیل شدن تایوان به هاب رمزنگاری منطقه ای ، رویکرد تنظیم مقررات است.

مقررات

در ماه آوریل ، کمیته نظارت مالی تایوان (FSC) اعلام کرد که مقررات جدید AML ، از جمله اصلاحیه Hsu برای دارایی های مجازی ، از ژوئیه اجرا می شود 1 ، 2021. اما هسو و تسای توافق دارند كه مقررات ممكن است خیلی محدود كننده باشند.

قبل از اجرایی شدن مقررات جدید ، تسای گفت که ممکن است درباره آنها به شدت بحث شود. تسای گفت ، به عنوان مثال ، شرکت های استخراج معادن رمزنگاری نیز باید از قوانین جدید AML پیروی کنند ، اما شرکت های معدنی احساس نمی کنند خدمات مالی ارائه می دهند.

"بنابراین احتمالاً هنوز برای مدت زمانی نظریه های تهاجمی وجود دارد. دولت سعی خواهد کرد این ایده را که ما اکنون تحت کنترل هستیم ، ارتقا دهد ، اما من فکر می کنم که اجرای واقعی مقررات جدید حداقل سه ماه تا شش ماه طول خواهد کشید."

Shubao Ex ، Joyso DEX و Starbit قبلاً فعالیت خود را متوقف کرده اند. به گفته تسای ، این سه نهاد مبادلات کوچک تا متوسطی دارند که Shubao Ex از نظر حجم بزرگترین و دارای پشتیبانی فناوری Huobi Global است.

"به نظر من ، از آنجا که حجم معاملات آنها اندک است ، سود کمی برای آنها برای حفظ عملکرد صرافی ها وجود دارد. ممکن است هزینه های انطباق برای آنها بسیار زیاد باشد یا احتمالاً وقت کافی برای ساختن یک برنامه انطباق با AML را ندارند."

به گفته ویل تسنگ ، یکی از دلایل تردید در مورد مقررات جدید ، قوانین موجود برای پیشنهادات توکن امنیتی (STO) تحت قانون مبادله اوراق بهادار تایوان است. ویل تسنگ گفت: مقررات STO چنان محدود کننده بود که از زمان اجرایی شدن این مقررات فقط یک مورد STO ساخته شده بود.


"فقط حرفه ای سرمایه گذاران می توانند در اشتراک اشتراک کنند."این مقررات می گوید ، و اضافه می کند که محدودیت در هر سرمایه گذاری نمی تواند بیش از 300000 دلار تایوان جدید (حدود 10900 دلار آمریکا) باشد.

این مقررات همچنین حکم می کند که اگر مبلغی که از طریق STO جمع آوری می شود بالای 30 میلیون دلار تایوان جدید (حدود 1 میلیون دلار) باشد ، صادر کننده باید مطابق با"مقررات آزمایش و توسعه نوآوری Fintech"

"این بسیار مضحک است. فکر می کنم دولت با این مقررات اشتباه کرد. دولت تایوان از سیاست گذاری برای دارایی های پر خطر بسیار ترسیده است. مهم نیست که تجارت چقدر بزرگ باشد ، آنها فقط می خواهند خطر را کاهش دهند."ویل تسنگ گفت.

علیرغم مقررات کند و محتاطانه و عدم علاقه به فرزندخواندگی در داخل تایوان ، چنگ از دیدن توسعه دهندگان و پروژه های جدید که تایوان را به خانه خود تبدیل می کند بسیار هیجان زده است. در همین حال ، Hsu هنوز به آینده تایوان به عنوان یک مرکز رمزگذاری خوش بین است. وی همچنین معتقد است پذیرش نهادی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین در سراسر جهان باعث تشویق بیشتر سرمایه گذاری های محلی خواهد شد.

"با ورود رمزنگاری بیشتر و سایر شرکتهای FinTech ، دولت واقعاً باید به این فکر کند که چگونه این صنعت را با فناوری دوستانه تر سازد. به عبارت دیگر ، شما باید به شرکت های فناوری اجازه دهید خدمات مالی را فراهم کنند ، نه اینکه آنها را محدود کنید".

بالا