اداره مالیات استرالیا به سرمایه گذاران هشدار می دهد که سود و زیان رمزنگاری شده را گزارش دهند

1400/03/13 126
اداره مالیات استرالیا به سرمایه گذاران هشدار می دهد که سود و زیان رمزنگاری شده را گزارش دهند
اداره مالیات استرالیا (ATO) بار دیگر در جستجوی طاعون های مالیاتی ارزهای رمزپایه است.
همانطور که توسط news.com.au روز جمعه گزارش شد ، تیم لو ، دستیار کمیسار ATO ، گفت که دفتر وی"مضطرب"است برخی از مالیات دهندگان فکر می کنند ناشناس بودن ارزهای رمزپایه به معنای نادیده گرفتن تعهدات مالیاتی است.
ATO ، آژانس دولتی که نظارت بر جمع آوری مالیات فدرال کشور را بر عهده دارد ، به حدود 100000 مودیان دارای ارز رمزنگاری شده اطلاع می دهد تا اظهارنامه های قبلاً ثبت شده خود را بررسی کرده و از صحت اظهارات آنها اطمینان حاصل کنند. بر اساس این گزارش ، اداره مالیات همچنین از 300000 نفر كه اظهارنامه مالیاتی 2021 خود را ثبت می كنند ، درخواست می كند تا سود یا زیان سرمایه ارز رمزنگاری شده خود را گزارش دهند.

"در حالی كه به نظر می رسد ارز رمزپایه در دنیای دیجیتال ناشناس فعالیت می كند ، ما از نزدیک پیگیری می كنیم جایی که از طریق داده های بانک ها ، موسسات مالی و مبادلات آنلاین ارزهای رمزنگاری شده با دنیای واقعی ارتباط برقرار می کند تا پول را به مودیان مالیات بازگرداند. »
طبق قانون فدرال استرالیا ، ارزهای رمزپایه به عنوان نوعی دارایی مالیات دریافت می کنند و مشمول آن هستند به همان مقررات مربوط به سود سرمایه. توکن های غیرقابل مسخره که در سال جاری به محبوبیت بیشتری رسیده اند ، هنگام دور ریختن ، از طریق عواید مشمول مالیات نیز به حساب می آیند.

"[ما] دنباله پول را به مpدی دنبال می کنیم و این کار را از طریق ATO انجام می دهیم که دارای پروفایل مطابقت داده با مبادلات ارز رمزنگاری شده است. ”"آنها این اطلاعات را به ما ارائه می دهند و ما از این اطلاعات برای مطابقت دادن با اظهارنامه مالیاتی مردم استفاده می کنیم."- اعلان های ATO به مجرمان بالقوه ای که قصد دارند مبهم یا از وظیفه خود در پرداخت مالیات برای رمزنگاری شانه خالی کنند ، یک میدان جنگ آشنا برای این بخش است. .
سال گذشته ، ATO هشدار مشابهی را برای صدها هزار نفر از ساکنان صادر کرد و ادعا کرد که توانایی استفاده از پروتکل تطبیق داده خود را برای ارزهای رمزپایه دارد. این به مأمور مالیات اجازه می دهد تا داده های مربوط به افراد را با داده های ارائه شده توسط صرافی های ارز رمزنگاری شده بررسی کند.
Loh گفت:"بازی پنهانکاری وجود ندارد.""ما این اطلاعات را بدست آورده ایم و تمام آنچه را كه ما از مردم می خواهیم انجام دهیم رعایت قوانین است."
بالا