بانک تایلند: از Crypto برای پرداخت استفاده نکنید

1400/04/18 17
بانک تایلند: از Crypto برای پرداخت استفاده نکنید

بانک تایلند (BoT) می گوید شرکت هایی که"دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین و اتر به عنوان پرداخت کالاها و خدمات را درخواست می کنند"برای کبودی در حال جابجایی هستند.

بانک مرکزی روز پنجشنبه اعلام کرد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند برای کاهش خطرات مرتبط با سیستم مالی کشور هماهنگ خواهد شد - در صورت گسترده شدن پرداخت های رمزنگاری.

Siritida Panomwon Na Ayudhya ، دستیار فرماندار بانک در سیاست های سیستم های پرداخت ، گفت: BoT به طور مداوم بر توسعه دارایی های دیجیتال نظارت می کند و تأکید می کند که رمزنگاری نوعی دادخواست قانونی در تایلند نیست.

"BoT از استفاده از دارایی های دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت کالاها و خدمات پشتیبانی نمی کند ، دیدگاهی که با بسیاری از سازمان های بین المللی و تنظیم کنندگان نظیر صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) سازگار است. ) ، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و بانک های مرکزی انگلیس ، اتحادیه اروپا ، کره جنوبی و مالزی ،"BoT در بیانیه ای گفت.

ایودیا افزود:

"در استفاده از دارایی های دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت ، پرداخت کننده و گیرنده ممکن است با خطراتی مانند بی ثباتی قیمت ، سرقت اینترنتی روبرو شوند. ، و پولشویی."

این اعلامیه در حالی منتشر می شود که BoT قصد دارد سال آینده ارز دیجیتال خرده فروشی بانک مرکزی (CBDC) را آزمایشی کند./p>

در اوایل سال جاری ، BoT اعلام کرد که مقررات پایدار کوین را پس از هشدار در مورد استفاده"غیرقانونی"از ثبات بورس با ارزش باتری Terra صادر می کند.

بالا