تحت فشار در حال رشد: چرا رمزنگاری در نیجریه علی رغم ممنوعیت بانکی در حال رونق است

1400/04/17 329
تحت فشار درحال رشد: چرا رمزنگاری علی رغم ممنوعیت ارائه خدمات بانکی در نیجریه رونق می گیرد

رگولاتورهای نیجریه تلاش کردند ارز رمزنگاری شده را کنترل کنند. اکنون ، چند ماه بعد ، مشخص شد که تلاش آنها نتیجه ای نداشته است. ملت یک نمونه بارز از چگونگی روی آوردن مردم به رمزنگاری برای کنار آمدن با یک اقتصاد دشوار علی رغم مواضع منع گرایانه دولت است.

در ماه فوریه ، بانک مرکزی نیجریه به بانک ها دستور داد"اشخاص و/یا اشخاصی را که در معاملات رمزنگاری یا مبادلات رمزنگاری معاملات انجام می دهند"شناسایی کنند و"اطمینان حاصل کنند که چنین حساب هایی فوراً بسته می شوند."اما این ممنوعیت باعث از بین رفتن بیت کوین در نیجریه نشد. در عوض ، جامعه رمزنگاری به معاملات نظیر به نظیر یا ارسال مستقیم پرداخت به یکدیگر روی آورد.

طبق گفته شرکت تحقیق در بلاک چین Chainalysis ، حجم دلار رمزگذاری دریافت شده توسط کاربران در نیجریه به طور مداوم در سال های 2020 و 2021 در حال رشد است ، که ممکن است بخشی از آن مربوط به بازار گاو امسال باشد. در ماه مه ، نیجریه 2.4 میلیارد دلار رمزنگاری دریافت کرده است ، در حالیکه در دسامبر گذشته 684 میلیون دلار رمزنگاری شده است. این شرکت تحلیلی اعلام کرد.
خوب در نیجریه.

ثروت بدون مرز

بر اساس نظرسنجی ماه مارس توسط Statista ، 32٪ از پاسخ دهندگان در نیجریه از رمزنگاری استفاده می کنند. نیجریه همچنین در گزارش Chainalysis ’2020 در مورد تصویب ارز رمزنگاری شده در سراسر جهان در رتبه هشتم قرار گرفت.

علاقه به رمزنگاری در پاییز گذشته افزایش یافت ، زمانی که فعالان جنبش"EndSARS"، که به خشونت پلیس در نیجریه اعتراض داشتند ، از بیت کوین برای جمع آوری کمک مالی استفاده کردند.


به نظر می رسد عوامل اقتصادی نیز موجبات تصویب را فراهم می کنند.

"اخیراً ، کاهش ارزش پول محلی ما [مردم را ترغیب کرد] [برای شروع] پس انداز در دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین و اتریوم ،"Udeaja Kingsley ، مدیر عامل راه اندازی رمزنگاری BiTA ، گفت: کاربران رمزنگاری"عمدتا جوانان معتقد به آن هستند و از طریق P2P آن را معامله می کنند."

تاکنون در سال 2021 ، نایرا نیجریه با نرخ تورم کشور ارزش خود را از دست داده است با 18٪ در حالی که به دست آوردن دلار آمریکا در نیجریه دشوار است ، بیت کوین گاهی اوقات به عنوان یک پروکسی برای دلار عمل می کند ، به مردم اجازه می دهد تا در برابر تورم نایرا محافظت کنند. از آنجا که بیشتر کالاهایی که نیجریه ای ها خریداری می کنند وارداتی است ، دلار آمریکا تقاضای زیادی دارد و اغلب آنها به اندازه کافی در بازار موجود نیست.

با این حال ، برخی از واردکنندگان نیجریه قبلاً به رمزنگاری روی آورده اند کیت مالی چونگ ، رئیس جمهور و بنیانگذار شبکه Loopblock ، یک شرکت بلاک چین آفریقایی ، می گوید: یک روش پرداخت. وی گفت:"بیش از 70٪ از تمام آنچه در نیجریه مصرف می شود وارد می شود و با محدودیت های مالی ، بیت کوین تمام توجه لازم را به خود جلب می کند."

بازرگانان چینی لباس و لوازم الکترونیکی در این کشور می فروشند چونگ گفت ، نیجریه از رمزنگاری به عنوان وسیله مبادله استفاده می کند. این الگوی مشابه الگوی اروپای شرقی است ، جایی که تجار چینی ممکن است روزانه ده ها میلیون دلار رمزنگاری به آن طرف مرز ارسال کنند. چونگ گفت ، تخمین اینکه چه مقدار پول از این طریق از نیجریه به چین منتقل می شود ، دشوار است ، اما او برخی شواهد حکایتی دارد. وی گفت:"من [بازرگانان] فردی را می شناسم كه روزانه بیش از 2 تا 5 میلیون دلار معامله می كنند ، و آنها بی شمار هستند و تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است."


طبق گفته Chung ، برخی از جوانان نیجریه ای بیت کوین و ارزهای رمزپایه جدیدتر را به عنوان راهی برای کسب پول می دانند زیرا اقتصاد سنتی به دلیل همه گیر شدن ، عقب می ماند. چانگ گفت:"بسیاری از افراد در حال حاضر از صنعت [مالی غیرمتمرکز] بهره می برند ، این فرصت های مالی برابر برای همه ، صرف نظر از ملیت و هر یک از آنها را فراهم می کند."وی افزود:"بسیاری از افراد در حال برنامه های مختلف برای تولید محصول هستند ، من تعداد زیادی از افراد را می شناسم كه برای اداره مشاغل خود وام DeFi دریافت كرده اند."

ری یوسف ، مدیر عامل Paxful ، سرویسی که کاربران را قادر به خرید و فروش بیت کوین به روش همتا به همتا می کند ، معتقد است که بزرگترین عامل محبوبیت رمزنگاری در نیجریه"استعداد و انگیزه کسب و کار جوانان نیجریه ای."یوسف از طریق سخنگویی به CoinDesk گفت:"

"کارآفرینی در DNA آنها پخته شده است.

حساب های منجمد

نیجریه ای دولت ، و به ویژه بانک مرکزی نیجریه ، به صراحت خصمانه با رمزنگاری نبوده اند. Adamu Lamtek ، معاون رئیس بانک مرکزی ، در مورد ممنوعیت بحث برانگیز بانکی در طی یک رویداد عمومی در ماه مارس ، گفت که این تنظیم کننده هرگز فعالیت ارزهای رمزنگاری شده را به طور کلی در نیجریه ممنوع نکرده است. بلکه فقط خدمات بانکی را برای مشاغل رمزنگاری ممنوع کرده است.

برای برخی از شرکت های رمزنگاری روی زمین ، واقعیت نیجریه همچنان سخت است. Luno ، کیف پول رمزنگاری شده متعلق به گروه ارز دیجیتال (همچنین شرکت مادر CoinDesk) ، از ماه فوریه سپرده های فیات و برداشت را مسدود کرده است ، در بیانیه اخیر مدیر عامل شرکت مارکوس سوانپول گفته شده است. < br>


اگرچه این شرکت موفق شد حساب بانکی خود در نیجریه را در ماه ژوئن از حالت انجماد خارج کند ، اما کاربران هنوز نمی توانند وجوه فیات خود را به سیستم عامل و به سیستم عامل Swanepoel منتقل کنند. گفت ، این شرکت"لابی های نظارتی"را تشدید کرد تا این مسئله حل شود.

وی افزود:"ما در حال مذاكره با شبانه روز با ذینفعان مربوطه در نیجریه هستیم تا آنها را وادار به كار جمعی با دولت برای یافتن راه حلی كنند كه برای همه مفید باشد.""این شامل CBN و سایر سیستم عامل های رمزنگاری شده است و اجازه عقب نشینی به مردم اولویت اصلی است."

Chike Okonkwo ، فروش و مشارکت در آفریقا برای یک مدیر دارایی Thresh0ld و همچنین یک عضو منجر می شود. از سهامداران در انجمن فناوری Blockchain نیجریه (SiBAN) ، گفت که جامعه رمزنگاری در تلاش بوده است تا با بانک مرکزی صحبت کند ، اما تاکنون در مورد این موضوع چیزی شنیده نشده است.

او می گوید SiBAN ، همراه با دو سازمان دیگر ، گروه کاربری Blockchain Nigeria و ابتکار توسعه رمزنگاری نیجریه ، تلاش کرده اند که برای مدتی در یک صفحه با تنظیم کننده ها قرار بگیرند.

"ما جلساتی با [کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، تنظیم کننده اوراق بهادار کشور] قبل از ممنوعیت اخبار CBN اما به دلیل اینکه CBN کاری را که آنها انجام دادند انجام داد ، SEC مجبور شد برنامه های خود را متوقف کند."

همچنین بخوانید: اعتراضات نیجریه نشان می دهد پذیرش بیت کوین در آینده نیست: اینجاست

SEC نیجریه در فوریه اعلام کرد که برنامه های خود را برای تنظیم رمزنگاری متوقف می کند به دلیل ممنوعیت CBN.

رونق P2P

جوامع رمزنگاری در سراسر جهان راه هایی برای محدودیت های دولت پیدا کرده اند و نیجریه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به گفته Paxful’s Youssef ، پس از اینکه بانک مرکزی نیجریه در ماه فوریه نقل و انتقالات بانکی مربوط به رمزنگاری را ممنوع کرد ، نیجریه ها سیم های بانکی بیشتری را نسبت به قبل برای خرید بیت کوین ارسال کردند. یوسف گفت که Paxful"با سرعت"23 درصد تجارت بیشتر با نقل و انتقالات بانکی در نیجریه و 36 درصد بیشتر از نظر حجم تأمین می کند.


بر اساس UsefulTulips ، در نیمه اول سال 2021 حجم دو سیستم عامل بزرگ P2P در نیجریه ، Paxful و LocalBitcoins ، بیش از 200 میلیون دلار در آفریقا بود.

این فعالیت ممکن است حداقل تا حدی با این واقعیت توضیح داده شود که ردیابی معاملات P2P برای مسئولان دولتی آسان نیست. وقتی افراد مستقیماً از یک حساب شخصی به حساب دیگر پول می فرستند ، بدون اینکه آن را از طریق شخص ثالث هدایت کنند ، درک اینکه افراد دقیقاً چگونه از پول استفاده می کنند سخت است. این می تواند برای بیت کوین باشد که آنها از شخصی خریداری کرده اند ، اجاره ماهانه آپارتمان آنها یا بازپرداخت بدهی به یک دوست.

بنابراین ، اگر نه غیرممکن ، برای بانکها دشوار است"اطمینان حاصل کنند که چنین حسابهایی فوراً بسته می شوند"، همانطور که بانک مرکزی نیجریه دستور داده است.


با توجه به Yele Bademosi ، مدیر عامل برنامه بسته رمزنگاری آفریقا ، روی آوردن به معاملات peer to peer در واقع ممکن است اکوسیستم رمزنگاری در نیجریه را سالم و مقاوم کند.

"به نظر من ، ما خیلی راحت بودیم که به ریل ها و کانال های متمرکز برای رمزگذاری رمپ خاموش/روشن اعتماد می کنیم ،"ما به راحتی اظهار راحتی کردیم."در اخلاق بیت کوین ، روشهای P2P انعطاف پذیرتر هستند زیرا نقطه اصلی خرابی ندارند."


همچنین بخوانید: Bitcoin ' نمی توان جلوی آن را گرفت: نیجریه ها به دنبال مبادلات P2P هستند پس از Crypto Ban

نیجریه بخشی از روند منطقه ای بزرگتر است. به گفته دامیلولا اودوفووا ، سخنگوی Binance در آفریقا ، آفریقا از ژانویه تاکنون 386.93 درصد افزایش در حجم تجارت P2P در Binance داشته است. وی افزود: تعداد کاربران در سراسر قاره در طول همین چهار ماه 2228.21٪ رشد داشته است. این شرکت از افشای اطلاعات خاص در مورد نیجریه خودداری کرد.

بالا