در میان بحران سلامت و تحریم اقتصادی ، کوبایی ها برای کمک به هموطنان خود از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند

1400/04/30 39
در میان بحران سلامت و تحریم اقتصادی ، کوبایی ها برای کمک به هموطنان خود از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند

کوبایی ها برای دریافت کمک های مالی به هموطنان نیازمند خود به ارزهای رمزنگاری شده روی می آورند.

ساکنان کوبا در اوایل این ماه اعتراض خود را علیه دولت آغاز کردند و این نشانگر تحریم اقتصادی کشور و به سرعت در حال بدتر شدن COVID است- 19 بحران. موارد در تاریخ 9 ژوئیه تقریباً دو برابر شد و نتایج مثبت روزانه پس از 3،664 روز قبل به 6،422 رسید. Matanzas ، استان آسیب دیده ، نیمی از آنها را ثبت کرد.

در توییتر ، هشتگ #SOSCuba و #SOSMatanzas به عنوان موضوعی پرطرفدار در مناطق مختلف جهان تبدیل شد.

این مقاله را به زبان اسپانیایی بخوانید.

با دیدن آنچه در ماتانزاس اتفاق می افتد ، تائیس لیست کوبایی شروع به فکر کردن ایده هایی برای کمک به هموطنان خود در آن استان کرد و تصمیم گرفت که کمک های مالی بهترین گزینه برای مقابله با کمبود تجهیزات پزشکی و مواد غذایی باشد.

همراه با یوتیوب كوبایی ، فرانك ال ماكینا ، لیست از اریش گارسیا كروز ، یكی از اصلی ترین تأثیرگذاران رمزنگاری كوبا ، كه پروژه های BitRemesas و QvaPay را هدایت می كند ، كمك گرفت ، دو شركت تازه تاسیس برای تسهیل ورود حواله ها و جمع آوری دلار برای کوبایی ها با استفاده از ارزهای رمزپایه.

پس از درخواست ، گارسیا کروز حساب ویژه ای در QvaPay ایجاد کرد تا بدون هیچ گونه کارمزد کمک های مالی دریافت کند. گارسیا کروز به CoinDesk گفت:"همه معاملات عمومی هستند تا همه آنچه اتفاق می افتد قابل کنترل در زمان واقعی باشد."


این ابتکار به طور عمده دریافت پول است از کوبایی های خارج از کشور. گارسیا کروز گفت ، ارزهای رمزنگاری شده ساده ترین و سریع ترین راه را برای افراد فراهم می کنند ، و افزود که کوبایی ها در کوبا بیشترین کمک را به این افراد می کنند. وی گفت که این پروژه همچنین شامل کمک های مالی کوبایی هایی که در کوبا هستند می شود ، اگرچه تعداد حواله ها از طریق ارزهای رمزپایه بیشتر بود.

بسیاری از کوبایی های خارج از کشور حساب رمز ارز ، گارسیا کروز نداشتند. گفت وی افزود:"آنها دوستانی هستند كه در خارج از كشور زندگی می كنند و اطلاعات زیادی در مورد نحوه تجارت رمزنگاری ندارند ، بنابراین ما آنها را مرحله به مرحله راهنمایی می كنیم تا از Binance یا Coinbase خرید كنند."

به گفته گارسیا کروز ، از آنجا که تحریم اعمال شده توسط اداره کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده ، بانک های انجام دهنده این عملیات را مجازات می کند ، انتقال به دلار به کشور ممنوع است.

با این حال ، او گفت که برخی از بانک های اروپایی تحت این ممنوعیت نیستند و آژانس های خصوصی حواله مانند VaCuba و FonMoney برای دور زدن تحریم های ایالات متحده ایجاد شده اند.

FonMoney به عنوان مثال ، شما یورو ، پوند انگلیس ، پزوی مکزیک ، پزوی شیلی و فرانک سوئیس دریافت می کنید. سپس تبدیل آن پول به پزوی کوبا یا دلار آمریکا و ارسال بعدی آن به حسابهای کوبا یا کارتهای اعتباری را ارائه می دهد ، همانطور که در وب سایت آن موجود است.

کوبایی ها نیز به ویزا دسترسی ندارند محصولات Mastercard یا Mastercard به دلیل تحریم تجاری فعلی ایالات متحده ، در حالی که Western Union ، بزرگترین سرویس انتقال پول در سطح جهان ، در ماه نوامبر به دنبال آخرین تحریم دولت ترامپ ، انتقال دلار به کوبا را به حالت تعلیق درآورد.

از سوی دیگر ، سقوط در صنعت گردشگری ناشی از بیماری همه گیر کوبایی ها که درآمد خود را به دلار در جزیره داشتند ، تحت تأثیر قرار گرفت.


در ماه ژوئن ، کوبا اعلام کرد که با این استدلال که تحریم های ایالات متحده توانایی استفاده از آن ارز در خارج را محدود می کند ، موقتاً پذیرش سپرده های نقدی بانکی به دلار را متوقف می کند. دولت اعلام کرد که انتقال بانکی همچنان در دسترس خواهد بود.

ابتکار عمل

به گفته گارسیا کروز ، تاکنون 2000 دلار جمع آوری شده و کمک های مالی انجام شده است از طریق ارزهای رمزپایه آنها عمدتا برای کوبایی ها طراحی شده است که از بستگان خود در خارج از کشور کمکی دریافت نمی کنند.

یکی دیگر از شرکتهای ارز رمزنگاری شده که به ابتکارات کمک مالی پیوسته است ، Slyk است.

تیم پارسا ، مدیر عامل شرکت Slyk ، به CoinDesk گفت:"این می تواند در کوبا توسط افرادی که می خواهند با هر روش پرداختی ، از Venmo تا بیت کوین کمک مالی جمع کنند ، استفاده شود."

کمک های مالی به وی افزود كه برای كمك به كوبایی ها در ماتانزاس و سایر شهرها دارو و ماسك بخرید.

مدیر جامعه و نماینده اسلیك در كوبا كامیلو نوآ ، یكی از افرادی است كه طرح اهداكنندگان را طراحی كرد.

"تاکنون داروها ، ماسک ، الکل ، ژل دستی ، کلر ، غذا ، محصولات بهداشت شخصی ، لباس و سایر وسایل خریداری کرده ایم. کمک های مالی به مردم ، بیمارستان ها و مراکز انزوا تحویل داده شده است."


به گفته گارسیا کروز ، هیچ سیستم یا نهادی بر زایمان نظارت نمی کند. وی گفت:"این مربوط به كوبایی ها است كه به كوبایی ها كمك می كنند ، با كسانی كه بیشتر به آن احتیاج دارند ، حمایت و شفاف می كنند."
کمک های مالی به آنها داده می شود.


پس از اینکه دولت دستگیری معترضین را آغاز کرد ، کمک های مالی به ماتانزاس متوقف شد ، زیرا مردم نمی خواهند لیزت گفت که خانه های خود را ترک کنند.

"همه چیز خوب پیش می رفت. با مجوزهای ویژه ، ما خودمان دارو ، لوازم پزشکی ، غذا می فرستادیم."

در حال حاضر کمک های مالی به پرسنل بهداشتی و بیماران در منطقه قرمز موسوم به Covid-19 در Matanzas می رود. . با این حال ، این ممکن است در آینده تغییر کند ، زیرا گارسیا کروز دریافت درخواست از استان های مختلف را در روزهای اخیر متوقف نکرده است.

"سایر استان ها در حال پیوستن به ابتکار هستند زیرا هرج و مرج کاملاً و نیاز است گارسیا کروز گفت:"برای کمک همه جا وجود دارد."

شورای انتقال دموکراتیک در کوبا که اخیراً توسط مخالفان دولت محلی ایجاد شده است ، روز شنبه 10 ژوئیه بیانیه ای درباره بحران انسانی در که او وضعیت بهداشتی در Matanzas را"هرج و مرج"توصیف کرد.


بر اساس رسانه مخالف محلی 14ymedio ، ده ها شکایت در مورد فروپاشی سیستم بهداشتی ، مرگ بیماران در خانه هایشان ، کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و مراقبت های پزشکی ضعیف.

در پاسخ به نقش شبکه های اجتماعی در جریان اعتراضات ، رژیم شروع کرد برای قطع خدمات اینترنت.

NetBlocks ، یک مانیتور جهانی اینترنت ، در T خود منتشر شده است از این رو محدود است که شبکه های اجتماعی و سیستم عامل های پیام رسانی از طریق ارائه دهنده اینترنت دولتی Etecsa محدود شده اند.

منابع کوبایی به CoinDesk تأیید کردند که قطع اینترنت وجود دارد. در برخی موارد ، پاسخگوی مصاحبه شوندگان به پیام های تلگرام به یک روز زمان نیاز داشت.

در این زمینه ، معاملات ارزهای رمزنگاری شده نیز"به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می گیرند".

همانطور که در سوابق عمومی QvaPay ذکر شده است ، میزان کمک های مالی در هفته گذشته کاهش یافته است. طبق گفته گارسیا کروز ، این اتفاق به دلیل قطع شدن اینترنت و در نتیجه ، بسیاری از مردم نمی توانند از کیف پول خود استفاده کنند.

خارج از سیستم

به گفته گارسیا کروز ، بیشترین دارایی رمزنگاری شده برای اهدا ، بیت کوین و USDT است ، اگرچه این پلتفرم litecoin ، tron ​​و بیت کوین پول نقد را نیز در میان دیگران پذیرفته است. آنها در بازار موازی با فیات مبادله می شوند و سپس پول در فروشگاه های MLC استفاده می شود - ارز قابل تبدیل رایگان - جایی که محصولات را فقط با ارزهای خارجی می توان خریداری کرد ، افزود گارسیا کروز.


پس از ایجاد خشم بخشی از مردم ، اخیراً چندین فروشگاه از این غارت شد.

در سال گذشته تعداد فروشگاه های MLC در کشور چند برابر شده است این کشور بیشتر غذاها و محصولات اساسی را متمرکز کرده است. با این حال ، اکثر کوبایی ها به این دلیل دسترسی ندارند که به دلار یا یورو حقوق دریافت نمی کنند.

در تاریخ 1 ژانویه ، کوبا پس از حذف پزوی قابل تبدیل به سیستم ارز دوگانه خود پایان داد - تجارت کرد با دلار آمریكا 1 به 1 - و پس از كاهش شدید ارزش پزو كوبا در گردش ، امروز آن را به سمت 0.042 دلار معامله كنید.

با این حال ، گارسیا كروز گفت كه نرخ ارز در بازار سیاه بالاتر است - از 60 پزوی کوبا به دلار - در حالی که ارزهای رمزنگاری شده به دلیل فاکتور عرضه و تقاضا با 50 پزوی کوبا مبادله می شوند.

نوا گفت که اکثر کوبایی ها از ارزهای رمزپایه استفاده نمی کنند و کسانی که به دنبال کمک هستند ، خرید نقدی و دارویی مورد نیاز خود را در اولویت قرار می دهند. با این حال ، گارسیا کروز تخمین می زند که یک جامعه بزرگ رمزنگاری شده تقریباً 200000 نفری در کوبا وجود دارد.

بالا