نحوه ایجاد ، خرید و فروش NFT ها

1400/04/03 533
نحوه ایجاد ، خرید و فروش NFT ها

NFT ها با رشد 55 درصدی در فروش کل ، از 250 میلیون دلار به 389 میلیون دلار ، به یکی از مهمترین روندهای رمزنگاری سال 2021 تبدیل شده اند. در اینجا نحوه ایجاد ، خرید و فروش این دارایی های دیجیتال محبوب وجود دارد.

نشانه های غیرقابل انعطاف (NFT) ، که به عنوان دارایی های رمزنگاری قابل جمع آوری منحصر به فرد شناخته می شوند ، از سال 2012 ، زمانی که این مفهوم ظهور کرد ، وجود دارد. از سکه های رنگی یا سکه های رنگی بیت کوین ، که معمولاً با نام انگلیسی آن شناخته می شود ، سکه های رنگی. این سکه ها به سادگی ساتوشی بودند - کسری ناچیز از بیت کوین - با اطلاعات متمایز مشخص یا رنگی که می تواند سکه ها را به دارایی های دنیای واقعی متصل کند. استفاده می شود تا بتواند مواردی مانند موارد زیر را بیان کند:"این ساتوشی 500 دلار از ساختمان دفتر جان دو در نیویورک را نشان می دهد."

با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق سکه های رنگی برای ایجاد و تجارت آثار هنری مانند کارت های دیجیتال"Rare Pepe"در Counterparty ، یک سکوی تجارت بین نظیر استفاده شد. - بین افراد - ساخته شده در بلاکچین بیت کوین.

این مقاله را به اسپانیایی بخوانید.

این کارتون های قورباغه ای که از یک میم اینترنت ویروسی اقتباس شده اند ، اولین نمونه هایی از آثار هنری منحصر به فرد دیجیتال است که به رمزهای رمزگذاری شده پیوند خورده است. این راه را برای ابداع و ایجاد استانداردهای جدید برای توکن های غیرقابل سرهم بندی هموار کرد ، مجموعه ای از بلوک های ساختمانی بلاکچین که به توسعه دهندگان اجازه می دهد NFT های خود را ایجاد کنند.

NFT ها می توانند به طور واقعی نشان دهند هر نوع مورد ملموس یا نامشهود ، از جمله:

آثار هنری

موارد مجازی در بازی های ویدیویی ، مانند پوست ، ارزهای مجازی ، سلاح ها و آواتارها

موسیقی

مجموعه های قابل جمع آوری (به عنوان مثال کارت های دیجیتال)

دارایی های توزیع شده در دنیای واقعی: از املاک و مستغلات و اتومبیل ها گرفته تا اسب های مسابقه و کفش های طراح

زمین های مجازی

فیلم های لحظه های ورزشی نمادین

نحوه ایجاد NFT ها

ایجاد NFT خود ، اعم از GIF یا یک تصویر ، روندی نسبتاً ساده است و به دانش زیادی از صنعت ارزهای رمزپایه نیاز ندارد. از کارهای NFT همچنین می توان برای ایجاد مجموعه هایی مانند مجموعه کارت های دیجیتال استفاده کرد.


قبل از شروع ، شما باید تصمیم بگیرید که کدام بلاک چین را می خواهید NFT خود را صادر کنید. در حال حاضر Ethereum اصلی ترین سرویس بلاکچین برای صدور NFT است. با این وجود ، مجموعه دیگری از زنجیره های بلوکی وجود دارد که به طور فزاینده ای محبوب می شوند:

Binance Smart Chain

Flow by Dapper Labs

< p> Tron

EOS

Polkadot

Tezos

Cosmos

WAX

هر بلاکچین دارای استاندارد رمز NFT خاص خود است که از خدمات کیف پول و بازارهای پشتیبانی شده برخوردار است. به عنوان مثال ، اگر NFT را در Binance Smart Chain ایجاد کنید ، فقط می توانید آنها را در سیستم عامل هایی که دارایی های Binance Smart Chain را پشتیبانی می کنند ، بفروشید. این بدان معناست که شما قادر به معامله آنها در VIV3 ، یک بازار مبتنی بر بلاکچین Flow یا OpenSea ، یک بازار NFT مستقر در Ethereum نخواهید بود.

از آنجا که Ethereum بزرگترین اکوسیستم NFT را دارد ، این همان چیزی است که شما برای ساختن آثار هنری ، موسیقی یا فیلم خود به آن نیاز دارید:

کیف پول Ethereum که از ERC-721 - استاندارد توکن NFT مبتنی بر Ethereum - مانند MetaMask ، Trust Wallet پشتیبانی می کند یا Coinbase Wallet.

بین 50 تا 100 دلار در اتر (ETH). اگر از کیف پول Coinbase استفاده می کنید ، می توانید اتر را از سیستم عامل با دلار آمریکا ، پوند انگلیس و سایر ارزهای فیات خریداری کنید. در غیر اینصورت ، شما باید اتر را از صرافی ارز رمزنگاری شده خریداری کنید. می توانید در اینجا راهنمای خرید ارزهای رمزپایه را با استفاده از محبوب ترین صرافی ها پیدا کنید.

هنگامی که همه اینها را بدست آوردید ، تعدادی سیستم عامل NFT محور وجود دارد که به شما امکان می دهد کیف پول خود را به برق متصل کرده و تصویر یا فایلی را که می خواهید به یک رمز غیرقابل تغییر تبدیل کنید بارگذاری کنید.

بازارهای اصلی Ethereum NFT عبارتند از:

OpenSea

قابل مشاهده

Mintable

Makersplace همچنین به شما امکان می دهد NFT های خود را ایجاد کنید ، اما برای اینکه یک هنرمند ذکر شده در سیستم عامل باشید باید از قبل ثبت نام کنید.

OpenSea ، Rarible و Mintable دکمه"ایجاد"را در گوشه بالا سمت راست دارند. این روش در OpenSea ، بزرگترین بازار NFT مستقر در Ethereum به این ترتیب کار می کند.

OpenSea ، یک بازار NFT ساخته شده در Ethereum ، منبع: OpenSea ،

با کلیک بر روی دکمه"ایجاد"(تصویر را به رنگ آبی ببینید) a صفحه از شما درخواست می شود کیف پول مبتنی بر Ethereum خود را متصل کنید. پس از ورود رمز عبور کیف پول خود ، به بازار متصل می شود. برای اثبات اینکه شما مالک آدرس آن هستید ، ممکن است مجبور شوید پیامی را به صورت دیجیتالی روی کیف پول Ethereum خود امضا کنید ، اما ادامه فقط یک کلیک طول می کشد.

امضای دیجیتال پیام هیچ هزینه ای ندارد. این فقط اثبات این است که شما صاحب کیف پول هستید.

مرحله بعدی در OpenSea رفتن به گوشه بالا سمت راست و انتخاب"مجموعه های من"است. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، بر روی دکمه آبی"ایجاد"کلیک کنید.

یک مجموعه NFT در OpenSea ایجاد کنید ، منبع: OpenSea ،

پنجره ای ظاهر می شود که به شما امکان می دهد آثار هنری خود را بارگذاری کنید ، نامی اضافه کنید و توضیحات.

این قسمت اساساً شامل ایجاد پوشه ای برای NFT های تازه تاسیس شما است.

ایجاد مجموعه OpenSea NFT. ، منبع: OpenSea ،

هنگامی که تصویری را به مجموعه خود اختصاص دادید ، همانطور که در زیر نشان داده می شود (آبی). در مرحله بعدی ، باید با کلیک روی نماد مداد در گوشه بالا سمت راست (قرمز) ، یک تصویر هدر به صفحه اضافه کنید.

یک تصویر بنر به مجموعه NFT در OpenSea اضافه کنید ، منبع: OpenSea ،

صفحه شما باید به این شکل باشد یک تصویر زیر. اگر چنین است ، پس شما آماده ایجاد اولین NFT خود هستید. روی دکمه"افزودن مورد جدید"(آبی) کلیک کنید و پیام دیگری را با کیف پول خود امضا کنید.

یک مجموعه NFT در OpenSea ایجاد کنید ، منبع: OpenSea ،

به پنجره جدیدی می رسید که می توانید تصویر ، صدا ، GIF یا مدل NFT سه بعدی خود را بارگذاری کنید.

در OpenSea و بسیاری از بازارهای دیگر همچنین می توانید ویژگی ها و ویژگی های خاصی را برای افزایش کمیابی و منحصر به فرد بودن NFT خود در نظر بگیرید. سازندگان حتی توانایی درج محتوای قابل بازشدن قفل را دارند که فقط خریدار می تواند مشاهده کند. این می تواند هر چیزی باشد: از گذرواژه ها برای دسترسی به برخی سرویس ها گرفته تا کد تخفیف و اطلاعات تماس.

مشخصات NFT در بستر OpenSea. ، منبع: OpenSea ،

پس از اتمام کار ،"ایجاد"را در پایین کلیک کنید و امضا کنید پیام دیگری در کیف پول شما برای تأیید ایجاد NFT است. این کار باید در مجموعه شما ظاهر شود.

ساخت NFT ها چقدر هزینه دارد

اگرچه ایجاد NFT در OpenSea رایگان است ، اما برخی از سیستم عامل ها هزینه هزینه در کسانی که مبتنی بر Ethereum هستند ، این هزینه به عنوان"گاز"شناخته می شود ، که به سادگی از مقدار اتر لازم برای انجام یک کار خاص در بلاکچین تشکیل شده است: در این حالت ، اضافه کردن NFT جدید به بازار. هزینه گاز بر اساس ازدحام شبکه متفاوت است. هرچه تعداد افرادی که در هر زمان معاملات ارزشی در شبکه انجام می دهند بیشتر باشد ، قیمت گاز نیز بالاتر است. و بالعکس.

نکته: در آخر هفته که تعداد افراد بیشتری در شبکه معاملات انجام می دهند ، میزان گاز اتریوم به طور قابل توجهی پایین تر از متوسط ​​است. اگر چندین NFT را لیست کنید ، این می تواند باعث کاهش هزینه ها شود.

نحوه فروش NFT ها

برای فروش NFT های خود در بازار ، باید آنها را بیابید. در مجموعه خود ، روی آنها کلیک کنید و دکمه"فروش"را پیدا کنید. با کلیک بر روی آن ، به صفحه قیمت گذاری دسترسی خواهید یافت که در آن می توانید شرایط معامله ، از جمله ترجیح خود برای برگزاری حراج یا فروش با قیمت ثابت را تعیین کنید.

Ether و سایر علائم ERC-20 رایج ترین ارزهای رمزپایه ای هستند که می توانید NFT های خود را به فروش برسانید. با این حال ، برخی از سیستم عامل ها فقط رمز اصلی بلاک چین را که بر روی آن ساخته شده اند پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال VIV3 ، بازاری است که بر روی زنجیره بلوک FLOW ساخته شده است و فقط نشانه های آن را می پذیرد.


با کلیک بر روی دکمه"ویرایش"کنار تصویر مجموعه در OpenSea ، امضای پیام با کیف پول خود و پیمایش به پایین ، این گزینه را دارید برای تعیین حق امتیاز و انتخاب کد ERC-20 که می خواهید برای فروش NFT دریافت کنید. حق امتیاز به سازندگان NFT اجازه می دهد هر بار که دارایی به شخص جدیدی فروخته می شود ، کمیسیون بدست آورند. این امکان ایجاد جریانات منفعل مادام العمر برای هنرمندان و سایر سازندگان محتوا را به طور خودکار به لطف قراردادهای هوشمند ایجاد می کند.

فروش NTF در OpenSea ، منبع: Open Sea ،

پست NFT در بازار برای تکمیل گاهی به هزینه نیاز دارد فرآیند. اگرچه این مورد در همه سیستم عامل ها وجود ندارد ، اما نکته ای که باید هنگام ایجاد NFT به خاطر بسپارید.

نحوه خرید NFTs

قبل از عجله در خرید NFT ها ، چهار مورد وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

در کدام بازار قصد خرید NFT ها را دارید؟

برای اتصال به سیستم عامل و خرید کدام کیف پول را باید بارگیری کنید NFTs

برای تکمیل فروش باید با کدام ارز رمزنگاری شده کیف پول خود را تأمین مالی کنید.

اگر NFT هایی که می خواهید خریداری کنید در زمان معینی یا از طریق حراج به فروش برسند.

همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید ، برخی از NFT ها فقط در سیستم عامل های خاص در دسترس هستند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید بسته های NBA Top Shot را خریداری کنید ، مجبورید یک حساب NBA Top Shot باز کنید ، یک کیف پول Dapper ایجاد کنید و آن را با USDcoin stablecoin یا با گزینه های پشتیبانی شده از ارز فیات پشتیبانی کنید. همچنین باید منتظر بمانید تا یکی از بسته های کارت اعلام شود و شانس خود را امتحان کنید تا قبل از تمام شدن آنها را بخرید.

"قطره های بسته"و"قطره های هنری"در حال انجام است تبدیل شدن به یک روش فزاینده معمول در فروش NFT های کمیاب به مخاطبان خریداران مشتاق. این راه اندازی ها معمولاً به کاربران نیاز دارد که از قبل وارد حساب خود شوند و بودجه خود را تأمین کنند تا در هنگام فروش ، خرید NFT را از دست ندهند."بسته های قطره"و"قطره های هنری"می توانند در چند ثانیه تمام شوند ، بنابراین شما باید همه چیز را از قبل آماده کنید.

NFT ها را از کجا بخرید

به معامله گران ارزهای رمزنگاری شده که عمدتا به خرید NFT علاقه مند هستند ، در اینجا لیستی از محبوب ترین بازارها در سال 2021 وجود دارد:

OpenSea

نادر

SuperRare

Nifty Gateway

Foundation

Axie Marketplace

BakerySwap

NFT ShowRoom

VIV3

آیا زمان مناسبی برای خرید NFT است؟

مد NFT ها گذشته است. مارک های بزرگ و مشاهیر مانند UFC و Shawn Mendez قراردادهایی را امضا کرده اند که به زودی دارایی های غیر قابل مصرف خود را راه اندازی می کنند. حتی دوست دختر ایلون ماسک ، گریمز نیز به جنبش پیوست که در عرض چند دقیقه نزدیک به 6 میلیون دلار هنر دیجیتال فروخت.

تحلیلگر مساری ، میسون نیستروم پیش بینی می کند که بازارهای NFT تا پایان سال 2021 از 1.3 میلیارد دلار بگذرد زیرا هنرمندان ، مارک ها و شمایل های بیشتری به فضا می روند تا نشانه های متمایز خود را ایجاد کنند. با بلاکچین های بیشتری که برای تولید خدمات NFT بهتر و طیف وسیعی از سیستم عامل ها برای انتخاب تلاش می کنند ، زمان مناسبی برای درگیر شدن در فضا است.

بالا