چرا دولت آمریکا قرارداد BitGo را یانک کرد و آن را به آنکریج واگذار کرد

1400/05/15 47
چرا دولت آمریکا قرارداد BitGo را یانک کرد و آن را به آنکریج واگذار کرد

قرارداد BitGo که به سختی به عنوان نگهبان ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت آمریکا به دست آمد ، قربانی موفقیت خود شرکت بود. سرویس ، که CoinDesk در آوریل نشان داد ، در اواخر هفته گذشته از بین رفت. در عوض ، Anchorage ، یک رقیب کوچکتر ، قرارداد حتی بزرگتری را با USMS - 6.6 میلیون دلار - منعقد کرد که پس از پنج سال منقضی می شود. Lynzey Donahue ، سخنگوی USMS ، به CoinDesk گفت که این شرکت بسیار بزرگتر از آن است که بتواند یک قرارداد تجاری کوچک را به دست آورد ، و بنابراین اداره مشاغل کوچک (SBA) معامله اصلی را لغو کرد.

گردش مالی جدیدترین پیشرفت در یک حماسه قراردادی که به سال 2018 باز می گردد ، زمانی که USMS برای اولین بار اشاره کرد که برای ذخیره سکه های جنایی به کمک نیاز دارد. USMS مسئول تقسیم وزارت دادگستری ایالات متحده ، مسئول دفع میلیون ها دلار ارز رمزنگاری شده است که آژانس های خواهرش آن را تصاحب کرده اند. برخی از آنها حذف شدند - دولت می گوید بزرگ بودن بیش از حد برای یک قرارداد تجاری کوچک رایج ترین دلیل است - اما BitGo و Anchorage هر دو از این مشکل جان سالم به در بردند. BitGo قرارداد را در 21 آوریل امضا کرد. CoinDesk روز بعد خبر را فاش کرد و BitGo روز بعد از آن پیروزی را بوق زد.

این برد در عرض پنج روز زمانی شروع شد که حداقل یکی از آنها 14 بازنده قرارداد به SBA فریاد زدند.


مایک بلش ، مدیرعامل BitGo به CoinDesk گفت:"BitGo اولین انتخاب آنها بود و توسط رقبا مورد اعتراض قرار گرفت."| >"ما نمی توانیم در مورد BitGo اظهار نظر کنیم ، اما Anchorage در بیش از یک سال یک روند شرکت کرد و در نهایت ، ما انتخاب شدیم ،"Anchorage در بیانیه ای گفت. این کشور از اظهارنظر درباره آنچه در پشت صحنه اتفاق افتاده است خودداری کرد. بیش از اشاره به اعتبار به ویژه در زمینه رمزنگاری ، صنعتی با دنیای زیرزمینی جنایتکار قوی ، داشتن یک شریک مجری قانون که شاید با سایه مقابله کند ، خود یک جایزه است.

برخی از شرکت های رمزنگاری از این مگافون اجتناب می کنند. به عنوان مثال ، Chainalysis ، بزرگترین شرکت ردیابی رمزنگاری ، هر معامله میلیون دلاری را که از یک سازمان دولتی دریافت می کند ، ترومپت نمی کند. از سال 2015 بیش از 100 قرارداد فدرال از سازمان هایی مانند اداره مبارزه با مواد مخدر ، مهاجرت و اجرای سفارشی ، سرویس درآمد داخلی و FBI تأمین شده است.

BitGo و Anchorage هر کدام تنها یک سابقه داشته اند در پایگاه های داده عمومی - همان قرارداد نگهداری USMS. هر دو به سرعت برنده شدن قرارداد خود را به بازار عرضه کردند.

"ما این را به عنوان اعتبار"سرویس BitGo می بینیم ، یکی از مدیران شرکت در بیانیه مطبوعاتی آوریل صدا زد. سه ماه بعد ، انکوریج کم و بیش همان را اعلام کرد.


از دست دادن قرارداد به احتمال زیاد تفاوت کمی از نظر مالی برای BitGo خواهد داشت ، که به مدت دو هفته پس از اعلام پیروزی پیشگیرانه در آوریل ، با خرید 1.2 میلیارد دلار توسط گروه سرمایه گذاری رمزنگاری مایک نووگراتز ، سرمایه گذار ، Galaxy Digital موافقت کرد.

کهکشان مطمئناً تجارت کوچکی نیست و تعداد کمی در جهان رمزنگاری به خرید پیش خرید BitGo یا Anchorage فکر می کنند ، که دارای BitLicense از ایالت نیویورک است و به آن اجازه می دهد تا تجارت دارایی های دیجیتال را در این ایالت انجام دهد. ، فروشگاههای مادر و پاپ نیز باشند. اما SBA برای مشاغل کوچک در صنعت"معاملات قراردادهای کالا"مشاغل را با درآمد کمتر از 41.5 میلیون دلار سالانه تعیین می کند.

افسر مطبوعاتی SBA کلمنتس تیفانی به CoinDesk گفت که آژانس یک تصویر فوری از سوابق مالی BitGo را از ماه مه و ژوئن 2020 بررسی کرده و دریافت که درآمد شرکت برای قرارداد SBA بسیار زیاد است.

"BitGo این امکان را دارد که از عزم ما تجدیدنظر کند ، اما تا کنون چنین نکرده است."به گفته شین مک کال ، شریک در شرکت حقوقی Koprince McCall Pottroff ، که متخصص در به چالش کشیدن احکام SBA است ، جزئیات اندازه ، حقوق و درآمد آن می تواند برای عموم منتشر شود.

بلش ، که گلکسی خواهد شد معاون مدیرعامل و یکی از اعضای هیئت مدیره پس از پایان ادغام ، گفت که تصمیم دارد فقط از این کار دور شود."آخرین کاری که باید انجام دهم این است که ادامه دهم"این مبارزه.بالا