چگونه Robinhood 33B دلار به ارزش کمتر از Coinbase رسید

1400/04/30 14
چگونه Robinhood 33B دلار به ارزش کمتر از Coinbase رسید

Robinhood برنامه های خود را برای عرضه اولیه در اوایل ماه جاری اعلام کرد و امروز ما یک عدد نسبتاً شگفت آور برای ارزیابی پیش بینی شده IPO به دست آوردیم: 33 میلیارد دلار. این بسیار تکان دهنده است زیرا تقریباً 20 درصد کمتر از ارزیابی 40 میلیارد دلاری است که انتظار می رفت برنامه فوق العاده داغ سهام آن را تحت تأثیر قرار دهد.

تعداد رو به کاهش یک داستان عمیق در مورد نقش احساسات و خلق و خو است در بازارها - آنچه جان مینارد كینز ، اقتصاددان ، در سال 1936"ارواح حیوانات"نامید. فراخواندن کینز از چیزی به همان اندازه پشمالو و خلق و خوی مردم سرمایه گذار ، مستقیماً در تضاد با مفهوم همو اقتصادی بود که پس از آن مانند اکنون در مرکز اقتصاد به اصطلاح کلاسیک قرار داشت که تا حد زیادی بر این رشته مسلط است. این انسان خیالی دسترسی کاملی به اطلاعات بازار دارد و قادر است تصمیم گیری صحیح عینی درباره قیمت دارایی ها ، نه فقط بر اساس شرایط فعلی بلکه بر اساس پیش بینی های احتمالی در آینده انجام دهد.

David Z. Morris ستون نویس اصلی بینش CoinDesk است.

همه دانش اقتصادی اقتصادی به نوبه خود هسته اصلی تئوری بازارهای کارآمد یا EMT است. EMT این ایده است که فرصت های آربیتراژ ارائه شده توسط بازارها (به ویژه بازارهای سهام) تجار با اطلاعات ناشناخته را به این بازارها جذب می کند. طبق اطلاعات EMT ، آن معامله گران و اطلاعات آنها به بازارها کمک می کند تا قیمت"صحیح"یک دارایی را پیدا کنند.
یک رشته به طور گسترده ای در مورد نظریه تجدید نظر می کند. بیش از هر شرکت دیگری ، Robinhood از روح حیواناتی که توسط 18 ماه تجارت میم ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ساخته شده و گمانه زنی های محرک است ، بی نهایت بهره مند شده است. و اکنون به نظر می رسد که طعم لبه دیگر تیغه را به عنوان یک افت اشتیاق بازار کوتاه مدت برای آنچه که باید شرط بندی طولانی مدت باشد ، چشیده است.

اگر بخواهید ، 33 دلار رابینود را مقایسه کنید. ارزیابی میلیارد دلاری برای ارزیابی IPO 85.8 میلیارد دلاری که در ماه آوریل توسط Coinbase بدست آورده است. من قصد ندارم خلاصه ای از کار را انجام دهم ، اما هم از نظر مدل های اصلی کسب و کار و هم از نظر تعداد کاربران ، واقعاً مزخرف است که ارزش Coinbase نزدیک به سه برابر Robinhood باشد. برای انجام فقط یک مقایسه ، Robinhood اخیراً 22.5 میلیون حساب تأمین اعتبار را گزارش کرده است. Coinbase ، در اولین گزارش سه ماهه خود به عنوان یک شرکت عمومی ، ادعا کرد 56 میلیون حساب ، اما فقط 6.1 میلیون کاربر فعال است. Robinhood همچنین دارای یک خندق رقابتی بسیار قوی تر از Coinbase است که در معرض خطر کمتری از رقبا با هزینه های معاملاتی پایین است. این رقبا شامل خود Robinhood است که در حال حاضر تجارت btc ، ETH ، LTC و dogecoin را ارائه می دهد ، اما می تواند به راحتی پیشنهادات خود را گسترش دهد.

بنابراین با توجه به همه اینها ، چگونه Coinbase با ارزیابی IPO پایان یافت؟ تقریباً سه برابر بالاتر از Robinhood؟جنگ های جانوران

پاسخ ساده این است: زمان عرضه IPO مهم است ، حتی اگر روش غالب مشاهده بازارهای سرمایه بیان کند که نباید باشد. Coinbase IPO در میانه بازار گاو نر برای دارایی های رمزنگاری که روی آن متمرکز شده است. این زمان بندی به آن کمک کرد تا در ارزیابی تقریباً 5 برابر 18.1 میلیارد دلار که یک تحلیلگر محترم بر اساس اصول آن منطقی ارزیابی کرد ، افزایش یابد.

Robinhood ، در مقابل ، یک شرکت بازرگانی سهام است که فقط آماده عرضه IPO است همانطور که بازار سهام بیش از حد گرم می شود. همین امروز صبح شاهد فروش 3 درصدی دلهره آور در صنایع داو جونز بودیم ، تا حدی به دلیل ترس از اینکه نسخه جدید Delta COVID-19 قصد دارد روند بهبود اقتصادی در جهان را کند کند. این حداکثر یک بادگیر شش تا 12 ماهه است ، اما این کمک می کند تا صدها میلیون دلار سرقت از Robinhood شود که اگر IPO چهار ماه پیش انجام می شد احتمالاً می توانست آن را جبران کند.

این برخی از درسهای مهم و شاید ترسناک را برای بازارهای سرمایه به همراه دارد زیرا طبق تئوری بازارهای کارآمد ، زمان بندی بازار IPO واقعاً نباید مهم باشد. EMT می گوید سرمایه گذاران باید هنگام انجام یک سرمایه گذاری بلند مدت مانند IPO ، به طور کامل و دقیق وضعیت کوتاه مدت بازار و اقتصاد را صفر کنند. EMT به اصطلاح واقعی ترجمه می شود ، استدلال می کند که سرمایه گذاران در Coinbase در ماه آوریل باید بر اساس الگوهای تاریخی که به طور گسترده ای تأسیس شده اند ، می توانستند بازار رمزنگاری را در آستانه بالا آمدن قرار دهند. اما ، مطمئناً ، وقتی آن را چنین می گویید ، پوچ بودن آشکار می شود.

اکنون ، انصافاً ، تفسیر واقع بینانه تر از EMT ، تأخیر زمانی معینی را در نظر می گیرد ، زیرا بازارها می فهمند چه چیزی یک دارایی"واقعاً"ارزش دارد - این تصور نمی کند که هر سرمایه گذار به طور جداگانه کاملا منطقی باشد ، اما با گسترش اطلاعات بازار به سمت عقلانیت همگرایی می کند. سهام Coinbase از زمان عرضه IPO بیش از 30٪ کاهش یافته است ، بنابراین شاید خریداران اولیه نگاه دقیق تری به اعداد داشته و نظر خود را تغییر داده اند.

اما به همان اندازه برای این افت مهم بوده است کاهش گسترده تر در بازار رمزنگاری ، که خود بسیار حدس و گمان است و بنابراین بسیار تحت تأثیر احساسات است. به عبارت دیگر ، خود این افت به همان اندازه تصدیق واقعیت احساساتی است. و حتی پس از افت 30 درصدی از IPO ، Coinbase 45 میلیارد دلار ارزیابی شده است ، که هنوز بیش از ارزیابی IPO از Robinhood است. زمان و احساسات عقلانیت دید طولانی مدت در بازار را آشفته کرده است.
یا حداقل پیچیده ، ایده های بازارهای کارآمد و اقتصادی اقتصادی. این ارزیابی مجدد تا آنجا پیش رفته است که جایزه برتر اقتصاد ، نوبل یادبود بانک سوئد ، در دهه گذشته دو بار به محققانی اعطا شده است که به طور خاص برای برجسته کردن مشکلات EMT و اقتصاد اقتصادی تلاش کرده اند.


در سال 2011 ، جایزه بانک سوئد به دانیل کانمن رسید ، که کار او در زمینه"سریع و آهسته"تفکر انسان ، راهی قانع کننده برای درک این نژاد گیج کننده است. از یک معامله گر تکان دهنده ، حریص ، ترسناک که همیشه موفق به خرید بالا و فروش پایین است. در سال 2013 ، جایزه به رابرت شیلر تعلق گرفت ، کار او در مورد تأثیر اقتصادی روایت ها کلید درک مدرن حباب های مالی و بازارهای گاو است.

به عنوان روایت یک گاو نرفته پایان ناپذیر بازار خراب است ، هر دو بخش کار کاملاً ارزش بررسی دارند. مطمئناً رابینودیه آرزو می کند ای کاش آنقدر سریع حرکت می کرد که حیوانات وحشی بازار را در هنگام صعود به مسیر درست مهار کند.

بالا