کیم کارداشیان و اتریوم مکس. چرا؟

1400/03/26 276
کیم کارداشیان و اتریوم مکس. چرا؟

صبح دوشنبه ، کیم کارداشیان این استوری را برای بیش از 210 میلیون فالوور اینستاگرام خود ارسال کرد:

 

آگهی کیم کارداشیان برای ethereum max ، (کیم کارداشیان) ،


بسیاری از افراد مشهور و تأثیرگذار در طول سال ها پروژه های رمزنگاری و بلاکچین را تبلیغ کرده اند ، از جمله نام های بزرگی مانند DJ Khaled و پاریس هیلتون اما پست Kim K تقریباً به طور حتم بزرگترین قطعه تبلیغاتی رمزنگاری شده در شبکه های اجتماعی از نظر دسترسی مطلق است. و این در حالی است که فریاد برای حداکثر اتریوم از نام های بزرگ دیگر ، از جمله پاول پیرس بزرگ انجمن ملی بسکتبال و فلوید می ودر اسطوره بوکس ، می آید. در واقع ، مطابق بیانیه مطبوعاتی ، ethereum max"CryptCurrency انحصاری پذیرفته شده برای خرید آنلاین بلیط"برای مبارزه اخیر بابت مشاهده و تبلیغات Mayweather/Logan Paul بود.
این همه بسیار چشمگیر به نظر می رسد ، بنابراین شما ممکن است به طور طبیعی از خود بپرسید که اتریوم حداکثر چیست و آیا شما باید آن را بخرید. برای کمک به شما در تصمیم گیری ، چند ساعت را صرف یک غواصی بسیار کم عمق در پروژه کردم. من یافته های خود را در زیر به اشتراک می گذارم.
دیوید ز. موریس ، نویسنده اصلی بینش CoinDesk است.
اما این فقط در مورد حداکثر اتریوم نیست (که بعضاً مخفف emax می شود). برای سالها ، سرمایه گذاران رمزنگاری تأکید داشتند که شما باید"در مورد پروژه ها"تحقیقات خود را انجام دهید ، زیرا صنعت بسیار پر از کلاهبرداری ، کلاهبرداری و پروژه های بد است. مشخص نیست که دقیقاً چطور باید آن تحقیق را انجام داد ، بنابراین امیدوارم که روشهای مفیدی را در زیر پیدا کنید.
برای اینکه روشن شود ، آنچه در زیر می آید روش تحلیلی درستی برای همه نیست. برای معامله گران روز که در تلاش برای خرید کم و فروش بالا در بازه های زمانی خیلی کوتاه (ساعت و نه روز) هستند ، سیگنال های بازار مانند حجم معاملات یا الگوی قیمت بسیار مهم است.
اما برای خریداران رمزنگاری برای انجام یک سرمایه گذاری بلندمدت ، بهتر است بر روی آنچه معامله گران سهام بنیادی می نامند تمرکز کنید. این شامل اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی پشت پروژه است ، چه نوع نوآوری ای روی میز می گذارد ، نقشه راه ، درآمد ، هزینه و غیره است. بسیاری از این موارد را می توان از بیانیه های عمومی ارسال شده توسط پروژه و شرکت کنندگان آن دریافت: شما این کار را نمی کنید برای انجام تحقیقات خود باید یک کارآگاه حرفه ای باشید ، فقط باید مایل باشید مقدماتی را بخوانید.

در جلسه تحقیق سریع من ، تعدادی سیگنال دیدم که نشان می دهد سرمایه گذاران باید با احتیاط به اتریوم نزدیک شوند .
به یک دلیل ، داستان کیم کارداشیان خریداری و هزینه آن شده است.

حداکثر ethereum چیست؟


اما قبل از رسیدن به آن ، برخی اصول. سخنگوی روز دوشنبه گفت ، پروژه Ethereum Max فقط یک ماه پیش آغاز شده است. طبق وب سایت آن ، emax یک رمز ERC-20 در بلاک چین Ethereum است. این بدان معناست که این یک چنگال ، ارتقا یا رقیب Ethereum نیست. ERC-20 برای ایجاد مهارت فنی بسیار کمی لازم است (این نکته مهم است) ، و آنها از توابع خود بلاکچین Ethereum استفاده می کنند.
و علیرغم نام ، emax به هیچ یک از توسعه دهندگان پشت Ethereum وابسته نیست . این یک مشکل نسبتاً رایج در رمزنگاری است زیرا نامها اغلب دارای حق چاپ یا پلیس نیستند. به عنوان مثال دهها سکه با نام"بیت کوین"وجود دارد ، اما بیشتر آنها ارتباط چندانی با BTC ندارند.
در حالی که برخی از ERC-20 ها فقط برای سرگرمی هستند و عملکرد واقعی ندارند ، برخی دیگر برای کار با نرم افزارهای ثانویه استفاده می شوند سیستم های. به طور کلی ، امید است که این نشانه ها بر اساس کاربرد آنها در این سیستم ها ، ارزش خود را افزایش دهند. اما دشوار است که دقیقاً نحوه کارکرد emax را بفهمید - بخش"tokenomics"در صفحه اصلی پروژه فقط شامل توضیحات مبهم"مزایای انجمن"و بازار توکن غیرقابل انعطاف (NFT) در آینده است. همچنین نوید"پاداش بازده"را می دهد که 3٪ از کل معاملات بین دارندگان را تقسیم می کند. اما جزئیاتی درباره نحوه کار هر یک از این موارد وجود ندارد.
همچنین به نظر نمی رسد که هیچ اطلاعاتی در صفحه اصلی درباره تیم پشتیبان پروژه وجود داشته باشد. این امر بسیار متفاوت است ، اما پروژه هایی با پشتیبان و توسعه دهندگان ناشناخته معمولاً دارای ریسک بالاتری هستند. این قسمت عمده ای است زیرا در صورت ناپدید شدن تیم با سرمایه های سرمایه گذار یا کنار گذاشتن پروژه ، خطر پیگرد قانونی یا سایر ضربات را کاهش می دهد.

 

کیم کی ، شیل پرداخت


بنابراین ، اکنون به کیم پرداخت می شود توییت. من می دانم که به او دستمزد داده اند ، نه به لطف برخی از موفقیت های بزرگ تحقیقاتی ، بلکه به این دلیل که کیم افشاگری تبلیغاتی را در خود پست گنجانده است. هر چند در انتهای سمت راست داستان است و فقط سه کاراکتر دارد: # AD. همانطور که در تبلیغات است.
این فقط نوعی افشای کمیسیون تجارت فدرال از تأثیرگذارهای شبکه های اجتماعی است که تبلیغات محصولات زیبایی یا مکمل های سلامتی را ارسال می کنند. به همین ترتیب ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در وهله اول مربوط به ارتقا نامشخص است ، بنابراین افشای کیم احتمالاً در آنجا نیز محافظت می کند.

افراد پشت emax چقدر به کارداشیان پرداخت کردند؟ هیچ راهی آسان برای دانستن وجود ندارد ، اما گزارش های قبلی نشان می دهد که او برای بیشتر پست ها بین 300،000 تا 500،000 $ و در بعضی موارد خیلی بیشتر حقوق می گیرد. حدس می زنم پست ارسال شده به خبرهای زودگذر Kim کم هزینه تر باشد - اما اگر شما یک سرمایه گذار هستید ، باید این مسئله را بررسی کنید که آیا صرف یک سال حقوق و دستمزد برنامه نویس در یک تبلیغ اینستاگرام ، منافع طولانی مدت یک پروژه را تأمین می کند.
به همین ترتیب ، افشای کیم س questionsالاتی را در مورد افراد مشهور دیگر ترویج emax ایجاد می کند. پاول پیرس هنگام انتشار توئیت در مورد emax در تاریخ 26 مه هیچگونه افشای تبلیغاتی را در بر نداشت و من هیچ مدرکی پیدا نکردم که می ودر ، که قبل از مسابقه نمایشگاه با پاول ، تی شرت حداکثر ethereum به تن داشت ، هرگونه پرداخت برای تبلیغات خود را اعلام کرده است.
این بدان معنا نیست که آنها کار اشتباهی انجام داده اند. شاید میلیونرهای معروف پل پیرس و فلوید می ودر واقعاً در حال تبلیغ emax بودند زیرا آنها تحقیق خود را انجام داده و به پروژه اعتقاد دارند.
توضیح ممکن دیگر این است که آنها به خاطر تبلیغات خود پرداخت شده اند و فقط آن را فاش نکردند. این کاری است که می ودر قبلاً انجام داده است: او به دلیل توییت در مورد سکه ای به نام Centra که معلوم شد یک کلاهبرداری است ، در سال 2018 615000 دلار جریمه شد. به نظر می رسد حداقل برخی از طرفداران در پاسخ های پل پیرس ، بدترین مورد را نیز در مورد او باور دارند ، مقایسه توییت او با سوئیچ اخیر در توئیت تبلیغاتی Soulja Boy ، متهم كردن پیرس به"پرداخت به شیل"و توصیف emax به عنوان"یك پمپ و تخلیه كلاسیك."

 

 

معاملات ، معاملات… معاملات؟

- Ethereum Max چند معامله را امضا کرده است که به نظر می رسد امیدوار کننده باشد. در بیانیه مطبوعاتی در تاریخ 26 مه ، بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که ethereum max"اکنون CryptoCurrency انحصاری است که برای خرید بلیط آنلاین پذیرفته شده است"برای مسابقه Mayweather/Paul. در تاریخ 28 مه ، انتشار دیگری مشارکت با میهمه Groot Hospitality برای پذیرش رمز پرداخت در دو کلوپ شبانه را توصیف کرد.
به نظر می رسد برای معاملات پرداخت ارزهای رمزنگاری شده با یک شرکت معتبر ، به نفع پروژه Ethereum Max است کارآفرین زندگی شبانه و با برگزارکنندگان بزرگترین مسابقه بوکس (نمایشگاه) در سالهای گذشته.
اما آیا واقعاً این اتفاق افتاده است؟

هر زمان ادعاهایی در مورد مشارکت دیدید ، به دنبال شرکا باشید. به نظر می رسد Groot Hospitality با وجود نام احمقانه خود ، یک رستوران و کلوپ شبانه مستقر در فلوریدا است. جستجوی سریع خواص ذکر شده در آن نشان می دهد که آنها دارای مشاغل کاملاً بررسی شده و سطح بالایی هستند. (خروجی همجوشی آسیایی میامی از Groot ، Komodo به خصوص آب دهان به نظر می رسد.) و گرچه ممکن است واضح به نظر برسد ، اما شواهد خوبی از پوشش خبری حرفه ای وجود دارد که گروتمن یک فرد واقعی است و اساساً در صنعت خود احترام دارد.
اما به نظر می رسد Groot معامله مهمان نوازی به دام گرفت. در تاریخ 3 ژوئن ، این شرکت در توییت خود نوشت که"استفاده از ارز رمزنگاری شده EthereumMax (sic) به دلیل پردازش به تعویق خواهد افتاد."- معامله بوکس نیز آن چیزی نیست که در نگاه اول به نظر می رسد. در پورتال رسمی بلیط های Mayweather-Paul که توسط Fanmio ، مروجان مبارزه ساخته شده ، هیچ اشاره ای به ethereum max نشده است. هیچ بیانیه یا انتشار مستقیمی از طرف Fanmio درباره بحث درباره معامله با Ethereum Max وجود ندارد. و اطلاعیه مطبوعاتی Ethereum Max به صفحه ای کاملاً متفاوت ، یعنی mayweatherpaultickets.com هدایت می شود ، که هیچ ارتباطی با Fanmio را نشان نمی دهد.
برای داشتن تصویر واضح تر ، ما در مورد برنامه با Ethereum Max تماس گرفتیم. یک نماینده به ما گفت:"ما برای فروش مقدار محدودی منحصر به فرد بلیط با یک مروج ارتباط مستقیم داشتیم.""این با Fanmio یا ShowTime مشارکت نداشته است."اساساً ، Ethereum Max یک پورتال واسطه در mayweatherpaultickets.com ساخت که به نوعی emax را با دلار مبادله می کند ، و سپس برای خرید بلیط استفاده می شود. اما این درگاه توسط مروجین مجوز مجاز نیست. (CoinDesk برای اظهار نظر با Fanmio نیز تماس گرفته است ، و در صورت شنیدن ما این داستان را به روز می کنیم.)
صداقت پروژه در صورت س aال به نفع آنها است. اما این ادعاهای اصلی را گمراه کننده جلوه می دهد: اگر هیچ رابطه رسمی با مروجین وجود ندارد ، چگونه می تواند حداکثر اتریوم ادعا کند که"CryptoCurrency (sic) منحصر به فرد برای خرید بلیط آنلاین"برای مبارزه است. این عبارت بسیار دقیق است - نمی گوید emax"ارز رمزنگاری شده رسمی جنگ می ویدر-پل"یا موارد مشابه است. در این حالت"انحصاری"فقط"تنها نشانه ای است که می توانید برای این منظور استفاده کنید."
این بدان معنا نیست که بر اساس یک رابطه رسمی است - اما انتخاب کلمات نشان می دهد Ethereum Max دوست دارد که شما فکر کنید.

 

 

مشکلات گرامری


روش آسان دیگری برای ارزیابی یک پروژه کمی شناخته شده برای بررسی حرفه ای بودن ارائه آن است. ما قبلاً متوجه شده ایم که وب سایت Ethereum Max اطلاعات عمیق زیادی ندارد. و اطلاعیه های مطبوعاتی آن نیز کمی نگران کننده است.
در اینجا اولین جمله از آن انتشار 28 مه در مورد معامله ای است که اکنون با مکث درمورد کلوپ شبانه متوقف شده است:

"Groot Hospitality اعلام کرد که"eMax دلار را همانطور که هست قبول می کند (sic) ارز رمزنگاری اختصاصی (sic) در بزرگترین کلوپ های شبانه میامی LIV و Story."

در اصطلاحات ژورنالیستی ،"sic"به معنای"این خطا در نسخه اصلی بود."این سه اشتباه دستوری یا املایی در جمله اول بیانیه مطبوعاتی پروژه است (نسخه های صحیح:"آن"،"ارز رمزنگاری شده"و"گروه").
این غلط املایی ها به دلیل اینکه نشان می دهند تیم کاملاً حرفه ای نیست. به خصوص در رمزنگاری ، کنار گذاشتن چنین خطاهایی مانند اشتباهات صادقانه از تیم هایی که همیشه انگلیسی را به عنوان زبان اول خود صحبت نمی کنند یا بیش از حد کار می کنند و فقط روی روابط عمومی تمرکز ندارند ، وسوسه انگیز است.
اما باور کنید یا نه ، بسیاری از کلاهبرداری ها عمداً اشتباهات املایی یا اشتباهات دیگر را در ادبیات خود وارد می کنند. این به همان دلیلی است که آنها کلاهبرداری مانند کلاهبرداری"شاهزاده نیجریه"را بازیافت می کنند: با دور کردن مردم با قضاوت انتقادی تر ، آنها می توانند بر اهداف ساده لوحانه یا تکان دهنده تر تمرکز کنند. در مورد کلاهبرداری از طریق ایمیل ، کلاهبرداران موجب صرفه جویی در ساعات کاری می شوند که در غیر این صورت مستقیماً با یک چشم انداز که ممکن است سوالات زیادی بپرسد تلف می شوند. کارآیی این استراتژی"فیلتر منفی"در سال 2012 در یک تحقیق مایکروسافت نشان داده شد.
روش دیگر برای انجام تحقیقات شخصی خود ، مراجعه به انتشارات مطبوعات قدیمی برای اثبات پیگیری یک تیم است. به عنوان مثال ، این نسخه در تاریخ 30 مه می گوید تیم Ethereum Max"در حال برنامه ریزی برای انتشار نقشه راه Q3 خود قبل از فلوید می ویدر و لوگان پل PPV است."هشت روز پس از آن مسابقه ، هیچ نشانه ای از نقشه راه در وب سایت پروژه وجود ندارد. تأخیرها اتفاق می افتد ، مطمئناً ، بنابراین ممکن است هیچ جای نگرانی در اینجا وجود نداشته باشد - اما آیا شما در یک شرکت معمولی سرمایه گذاری می کنید که این نوع مهلت را از دست بدهد؟

 

 

قدرت خواندن سریع


همانطور که گفتم ، من اینجا نیستم تا در مورد ethereum max نتیجه بگیرم. همچنین ادعا نمی کنم که آن را از هر زاویه بررسی کرده ام - در واقع ، این همان نکته است. شما می توانید این نوع تحلیل تقریبی هر پروژه را فقط در عرض چند ساعت انجام دهید (انجام این تحقیق و نوشتن آن برای شما فقط حدود پنج ساعت کار طول کشید).
بسته به اینکه چه مقدار پول می خواهید برای رمزعبور رمز جدید خرج کنید ، آن زمان ممکن است بهترین سرمایه گذاری باشد.

 

بالا