گلدمن ساکس شانس افزایش فدرال رزرو را در ماه نوامبر افزایش داد

1400/06/04 207
گلدمن ساکس شانس افزایش فدرال رزرو را در ماه نوامبر افزایش داد

اقتصاددانان در غول بانکداری سرمایه گذاری گلدمن ساکس در حال حاضر احتمال بیشتری برای شروع فدرال رزرو (فدرال رزرو) از شروع تدریجی برنامه محرک نقدینگی خود از ماه نوامبر می بینند.

چنین تماس هایی از وال استریت توسط تحلیلگران ارزهای دیجیتال تحت نظارت دقیق است ، برخی از آنها نگران هستند که اصطلاحا"باریک شدن"بر قیمت دارایی ها از جمله بیت کوین سنگینی کند. فدرال رزرو به عنوان بخشی از تلاش های خود برای بهبود اقتصادی پس از کرونا ، ماهانه 120 میلیارد دلار اوراق بهادار خریداری می کند تا به بازارهای مالی سنتی کمک کند.

به نقل از رویترز ، گلدمن ساکس مستقر در نیویورک در حال حاضر احتمال اعلام رسمی ماه نوامبر را 45، در مقایسه با پیش بینی قبلی 25 sees می داند. احتمال وقوع کاهش در ماه دسامبر از 55 درصد به 35 درصد کاهش یافت.

بانک سرمایه گذاری پیش بینی می کند که فدرال رزرو از ماه نوامبر ماهانه 15 میلیارد دلار از این محرک کاسته است. در یادداشت تحقیق آمده است که فدرال رزرو هر ماه خرید اوراق خزانه داری آمریکا را 10 میلیارد دلار و خرید اوراق بهادار با وام مسکن را 5 میلیارد دلار کاهش می دهد. این تجدید نظر صعودی چند روز قبل از همایش سالانه بانک فدرال رزرو کانزاس سیتی در جکسون هول انجام می شود ، جایی که انتظار می رود رئیس جروم پاول با توجه به تجدید حیات نوع دلتا ، لحن موافق داشته باشد.

بانک مرکزی از مارس 2020 حداقل 80 میلیارد دلار در خزانه داری و 40 میلیارد دلار اوراق مسکن و تجاری تحت حمایت وام مسکن خریداری کرده است.

این تزریق نقدینگی از سوی فدرال رزرو تجارت کلان جهانی فروش دلار و خرید همه چیز به دلار را آغاز کرد که منجر به تورم بی سابقه قیمت دارایی ها شد.


بیت کوین ، سال 2020 را با 300 درصد افزایش به پایان رساند و رکورد جدیدی را در نزدیکی 40 هزار دلار ثبت کرد. این ارز رمزنگاری شده در چهار ماه اول سال جاری همچنان پیشنهاد داده شد و به بالاترین حد خود در 64،801 دلار رسید. با قیمت جاری 47800 دلار ، بیت کوین همچنان بیش از 300 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

در صورت خشک شدن نقدینگی فدرال رزرو ، بیت کوین و سایر دارایی ها می توانند دست کم بخشی از آن را واگذار کنند. چارلی موریس ، مدیر ارشد مدیریت ByteTree Asset Management ، در چت واتس اپ به CoinDesk گفت:"از نظر تاریخی ، این امر برای بیت کوین مهم بوده است.""در دوره های گذشته ، هم پیش بینی و هم شروع کاهش شرایط پولی را سخت کرده و دلار را در این روند تقویت کرده است."

عملکرد قیمت بیت کوین در مقابل اندازه ترازنامه فدرال رزرو ، منبع: ByteTree ، بلومبرگ ،

"وقتی QE در سال 2014 متوقف شد ، بیت کوین از بین رفت در حالی که برای. موریس در تحلیل بازار منتشر شده در 23 آگوست خاطرنشان کرد: سپس در سال 2018 ، هنگامی که مخروط واقعی به وجود آمد ، دوباره کشته شد.

بالا