Pyth راه اندازی شد تا تعداد کمی از اطلاعات بازار شرکت ها را به سولانا برساند

1400/06/04 173
Pyth راه اندازی شد تا تعداد کمی از بازارهای شرکت ها را به سولانا برساند

Pyth Network - یک خط لوله داده های تجاری مهم برای ارائه پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سولانا - پنجشنبه به صورت زنده اجرا می شود. توزیع کننده داده ها به زودی نقل قول های قیمت دارایی های رمزنگاری ، بازارهای ارز ، معاملات آتی و سهام را در گره های پشتیبانی از بلاک چین سولانا آغاز می کند. در آنجا ، توسعه دهندگان می توانند از آن برای ساخت ابزارهای DeFi مانند پروژه های وام دهی استفاده کنند.

حداقل 17 سازنده بازار ، فروشگاه های کوانت و صرافی ها متعهد شده بودند که از Pyth پشتیبانی کنند ، از جمله یکی از حامیان بزرگ بلاک چین سولانا ، مبادله رمزنگاری FTX.

Jump Trading ، Cumberland ، LMAX ، Virtu Financial و Genesis نیز در ترکیب هستند. شرکت سرمایه گذاری دیرهنگام Hudson River Trading روز دوشنبه به آن ملحق شد. در حالی که زنجیره های قدیمی DeFi مانند اتریوم دارای شبکه های توزیع داده قوی هستند ، صحنه سولانا نوپا تر است. Chainlink on Solana هنوز در testnet نیست. . از پروتکل های تجمیع داده های شخص ثالث قابل اطمینان تر است.


کاهیل گفت:"ممکن است افرادی در خارج وجود داشته باشند-فریلنسرها"که فقط برای به دست آوردن داده ها اسکرین می کنند."کاری که Pyth انجام می دهد این است که به ما یک منبع بی چون و چرا و قانونی داده می دهد."

کاهیل گفت که شرکای داده Pyth تیک های خود را مستقیماً به گره های Solana ارسال می کنند و اجازه می دهند قیمت هر 400 میلی ثانیه (زمان بلاک سولانا) به روز شود. به به گفته Chainlink ، این سرعت بسیار بیشتری از زمان مسدود شدن 10-15 ثانیه اتریوم است ، که به عنوان محدودیت سرعت طبیعی برای اعجاب های زنجیره ای بزرگترین شبکه DeFi عمل می کند.

"این سرعت به اندازه شما می توانید با یک بلاکچین به دست آورید ، Cahill گفت. در توسعه Pyth کمک کرد. آنها میلیاردها دلار با اجرای دستورات در میلیونیوم ثانیه به دست می آورند.

"از لحاظ تاریخی ، شرکت های تجاری فقط در صرافی ها معامله می کردند و معمولاً مصرف کننده داده های بازار بودند."از صندلی فروش داده ”برای اولین بار.

استفاده از این داده ها رایگان است-حداقل در ابتدا. چی ژائو ، سخنگوی خارجی Pyth ، گفت که"پیش بینی می شود"که می تواند در آینده درآمدزایی بالایی داشته باشد. او گفت که تصمیمات مربوط به درآمدزایی به"حکومت Pyth"مربوط می شود.

اما جزئیات پیرامون مدل حکمرانی Pyth در زمان انتشار روز چهارشنبه مبهم بود (وب سایت پایت گفت که مقاله سفید"به زودی") ، افزایش چشم انداز غیر معمول راه اندازی شبکه اصلی قبل از فاش شدن پس زمینه. ژائو گفت که کاغذ سفید در دست توسعه است.

بالا