Tether USDT جدید را در هفته چاپ نکرده است: 3 توضیح احتمالی

1400/04/26 42
Tether USDT جدید را در هفته چاپ نکرده است: 3 توضیح احتمالی

چاپگر پول ساکت شده است.

رشد سهموی بازار کلاهبردار تثبیت غول پایدار بیت کوین (USDT) در پایان ماه مه ناگهان متوقف شد ، درست مانند قیمت بیت کوین در حال رسیدن به بالاترین حد خود بود. با معامله بیت کوین از حدود 30 تا 40 هزار دلار از آن زمان ، دور جدیدی از پچ پچ در حال چرخش است که این دو رویداد را به هم پیوند می دهد و یک حدس قدیمی را تکرار می کند: آیا Tether پمپاژ قیمت بیت کوین را متوقف کرد؟

سقف بازار USDT در مقابل قیمت بیت کوین ، منبع: Glassnode ،

به گفته تحلیلگران و فعالان بازار که با CoinDesk صحبت کردند ، با این حال ، مکث ناگهانی چاپ tether نشان داد که بیشترین معامله ارز رمزنگاری شده در جهان این است که سلطه آن را تهدید می کند که توسط سه چالش بی سابقه در ترکیب است. یک طوفان عالی برای به هم ریختن پایدار کوین کوین: مشکل در بزرگترین بازار جغرافیایی آن باعث شده تا تجار در آنجا خرید USDT با فیات را سخت کنند. به نظر می رسد یکی از آینده دارترین رقبای USDT در حال به دست آوردن سهم بازار است. و فشارهای نظارتی در سراسر جهان در حال افزایش است.

یک مدیر اجرایی از شرکت Tether ، اگرچه تأیید می کند تقاضا برای USDT کاهش یافته است ، اظهار داشت که این روند منحصر به رمز نیست.

پائولو آردوینو ، مدیر ارشد فناوری در Tether ، در پاسخ کتبی از طریق سخنگوی گفت:"تقاضا برای فرار از اینترنت و جریانهای مherثر و تحت تأثیر تقاضای کمتری قرار گرفته است"، و خاطرنشان کرد که USDT تنها پایدار نیست که تقاضا را کاهش داده است.

سرکوب رمزنگاری چین

سرکوب رمزنگاری در چین - هم در زمینه استخراج و تجارت بیت کوین - به قیمت بیت کوین آسیب رسانده است ، که اکنون با 52٪ کاهش به بیش از 31،000 دلار در بالاترین سطح خود در 64،928.14 دلار در آوریل رسیده است.


اما یکی دیگر از قربانیان سرکوب مجدد رمزنگاری مجدد چین USDT است ، ثبات بیت کوین که موفقیت آن را تا حد زیادی می توان ناشی از تسلط آن در میان تجار و سرمایه گذاران چینی دانست. آنها به طور معمول از دلار ثابت دلار به عنوان یک رمپ برای بازار رمزنگاری از طریق کارگزاران فرابورس (OTC) استفاده می کنند ، زیرا تجارت فیات به رمزنگاری یا خرید دارایی های دیجیتال با پول نقد صادر شده توسط دولت در کشور غیرقانونی است.

ماه گذشته ، پلیس چین بیش از 1000 نفر را به اتهام پولشویی دستگیر کرد ، به این ادعا که آنها برای کمک به آنها در فرار از قانون از رمزنگاری استفاده کرده اند. چنین اقدامی علیه بازرگانان فرابورس می تواند توضیح دهد که چرا رشد USDT در چین به طور قابل توجهی کند شده است.

"ادامه و رفتن به سطح خارج در چین [رمزنگاری] بسیار دشوار است"آنابل هوانگ ، یکی از شرکای گروه دارایی رمزنگاری Amber Group مستقر در هنگ کنگ ، گفت."بسیاری از بازرگانان فرابورس معاملات را متوقف کرده اند."

با تلاش بیت کوین برای بالاتر رفتن از محدوده فعلی $ 30،000 - 35،000 $ ، هیچ انگیزه ای برای پول نقد جدید در چین برای ورود به رمزنگاری وجود ندارد. بازار.

"راشل لین ، معاون سابق رئیس جمهور و شریک بنیانگذار در"بازار Tether در آسیا بیشتر از طریق بازرگانان فرابورس است و با پول نقد کمتر به بازار ، تقاضای کمتری برای اتصال اینترنت وجود دارد."شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Matrixport مستقر در سنگاپور گفت.

وام دهنده رمزنگاری مستقر در هنگ کنگ ، بابل اخیراً به CoinDesk گفت که به دلیل ضعف تقاضا برای ثبات ، نرخ بهره سپرده های USDT را کاهش می دهد.

سخنگوی بابل ، نمی گوید چرا اخیراً تقاضا کاهش یافته است.


به نظر می رسد سرکوب رمزنگاری چین فعالیت های مرتبط با پولشویی همچنان ادامه دارد. گزارشی از South China Morning Post اواخر چهارشنبه می گوید که گمرک هنگ کنگ یک سندیکای محلی پولشویی را که از رمزنگاری - به ویژه USDT - برای پردازش وجوه غیرقانونی به ارزش حدود 155 میلیون دلار ، اولین سرکوب از نوع خود در شهر ، استفاده می کرد ، تعطیل کرده است. < br>

اخبار در هنگ کنگ"می تواند به هر میز سنگاپور و هنگ کنگ فشار آورد تا در معاملات USDT/USD [جفت] تجدید نظر کند"، Dan Burke ، مدیر عامل موسسه فروش در آسیا و اقیانوسیه در BitGo ، متولی دارایی های دیجیتال گفت.

USDC در حال افزایش است

در حالی که به نظر می رسد تقاضا برای USDT خشک شده است ، ستاره در حال رشد بازار پایدار کوین به طور فزاینده ای USDC است ، یکی دیگر از ثبات های ثابت دلار که توسط شرکت خدمات مالی Crypto Circle تأمین می شود.

Circle مستقر در بوستون اخیراً برنامه خود را برای عمومی شدن با استفاده از یک شرکت اکتساب ویژه (SPAC) اعلام کرد ، مدت کوتاهی پس از فاش شدن آن هدف آن گسترش USDC به حداکثر 10 بلاکچین دیگر در خارج از Ethereum است.

Tron ، زنجیره بلوکی است که توسط جاستین سان تأثیرگذار در رمزنگاری هدایت می شود ، از جمله بلاک چین هایی است که اخیراً شروع به پشتیبانی از USDC کرده و طبق وب سایت Circle؛ یکی از اهداف انجام این کار"امکان رشد [USDC] در آسیا و سراسر جهان است."

در حال حاضر ، USDT در Tron بیشتر از Ethereum است به عنوان معامله گران در آسیا بلاک چین هایی که معاملات سریعتر و ارزان تری را ارائه می دهند. این باعث می شود ورود USDC به Tron پیشنهاد فریبنده تری باشد.

سان به CoinDesk گفت:"من فکر می کنم USDC فرصتی برای رقابت در بازار پایدار کوین در آسیا دارد."احساس می کنم هم اکنون بازار پایدار کوین در آسیا به زیرساخت های متنوعی نیاز دارد و مشتریان در آسیا به دنبال گزینه های پایدارتر Bitcoin هستند."


به گفته لین ، برخلاف USDT که عمدتا به کانال OTC متکی است ، به لطف خدمات مشتری فشرده مشتری ارائه شده توسط Circle ، شرکتی که تجارت پایدار Bitcoin را انجام می دهد ، USDC به راحتی توسط سرمایه گذاران در آسیا خریداری می شود.

لین گفت:"تجارت با USDC بسیار پیشرو است.""هنگامی که مدارک مورد نیاز را ارسال می کنید ، آنها معمولاً یک مدیر برای کار با شما از طریق ایمیل دارند."

ممکن است خیلی زود باشد که بتوان نتیجه گرفت آیا USDC می تواند غلبه USDT بر آسیا را شکست دهد ، اما USDC چنین است بر اساس داده های Glassnode ، در حال حاضر در بخش داغ دیگری در رمزنگاری پیروز شده ایم: امور مالی غیرمتمرکز.

تقریباً 50٪ از منابع USDC در حال حاضر در قراردادهای هوشمند قفل شده است در مقایسه با 20٪ اتصال اینترنت.

درصد عرضه در قراردادهای هوشمند USDT در مقابل USDC ، منبع: Glassnode ،

رایان واتکینز ، تحلیلگر تحقیق در Messari ، گفت:"USDC به طور فزاینده ای برای موارد زنجیره ای و استفاده از پرداخت استفاده می شود که همچنان رشد می کنند.""در حالی که USDT در درجه اول برای تسویه بین مبادلاتی و حاشیه برای مشتقات استفاده می شود ، از مواردی که با آرامش بازار عقب مانده اند استفاده کنید."

Crypto در برابر آسیب پذیری tether خرس است

یکی از مشکلات طولانی USDT - شهرت آن در جامعه رمزنگاری - سومین مانعی است که بزرگترین پایدار بیت کوین جهان از نظر اندازه دارایی با آن روبرو است.

نوئل آچسون ، رئیس بینش بازار در Crypto Prime Broker Genesis Global Trading ، گفت:"بازار با احساسات نزولی همراه است و معامله گران به دنبال دلیل هستند.""این فصل FUD (ترس ، عدم اطمینان و تردید) است و آسیب پذیری های اتصال تقریباً همیشه بخشی از آن مکالمه هستند."


به گفته Acheson ، بازار برای توضیح در مورد اینکه چرا قیمت"بی رمق"است گرسنه است و USDT یک هدف عالی است تا زمانی که شرکت پشت دلار پایدار بیت کوین در مورد ذخایر خود کدر باقی بماند. (جنسیس زیرمجموعه گروه ارزهای دیجیتال است که CoinDesk را نیز در اختیار دارد.)

اخیراً س regالات بیشتری در این باره توسط نهادهای نظارتی و دولت های سراسر جهان در مورد USDT و سایر زنجیره های پایدار مطرح شده است. روز چهارشنبه ، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ، جروم پاول ، شهادت داد. رئیس شورای فدرال رزرو سوالی از نماینده آنتونی گونزالس (R-OH) در مورد دارایی های Tether را مطرح کرد ، که طبق افشای آن در ماه مه ، تقریباً نیمی از آن ساخته شده بود. کاغذهای تجاری نامشخص.

"اوراق تجاری تعهدات کوتاه مدت یک شبه از طرف شرکت ها هستند و بیشتر اوقات درجه سرمایه گذاری دارند ، بیشتر اوقات بسیار نقدینگی هستند ، خوب ،"پاول گفت. اما در برابر بحران ها ،"بازار فقط از بین می رود. و آن وقت است که مردم پول خود را می خواهند. بسیار ساده است: این فعالیت های اقتصادی بسیار شبیه سپرده های بانکی و صندوق های بازار پول است و باید به روش های قابل تنظیم تنظیم شود."

برخی از احساسات ناخوشایند ناشی از نگرانی های نظارتی منعکس می شود در رشد جفت تجاری USDC/USDT در صرافی Binance. در حال حاضر این جفت معاملاتی فعال ترین بازار در بازارهای بورس است که شامل USDcoin پایدار است. به عبارت دیگر ، معامله گران Binance بین USDC و USDT مبادله می کنند ، احتمالاً برای شرط بندی که قیمت USDT پایین می آید یا حداقل به دلیل اینکه آنها سود بیشتری در USDC پیدا می کنند

برخی از معامله گران می توانند"USDT را وام بگیرند"و مبادله USDC."، حسن باصیری ، معاون رئیس شرکت مدیریت دارایی Arca مستقر در لس آنجلس گفت."شما می دانید که USDC ارزش 1 دلار دارد ، بنابراین با تعویض USDC USDT را وام می گیرید. اگر USDT کاملاً پشتیبانی نشده باشد ، می توانید با استفاده از USDC USDT را با قیمتی کمتر از 1 دلار پس بگیرید."

برای اطمینان ، روایت متضادی برای افزایش حجم معاملات در جفت USDC/USDT در Binance به این معنی است که بسیاری از نشانه های کوچک با Binance فقط با USDT جفت معاملاتی دارند. از Axie Infinity که چهارشنبه به رکورد بالاتری رسیده است ، طبق CoinGecko در Binance با جفت های معاملاتی با USDT ، Binance USD (BUSD) و BNB در دسترس است ، در حالی که تقریباً هیچ جفت معاملاتی AXS/USDC در صرافی های متمرکز وجود ندارد. جفت تجاری USDC/BUSD یکی دیگر از جفت های معاملاتی محبوب Binance است که شامل USDC است. از نظر حجم معاملات در 24 ساعت گذشته دقیقاً پشت USDC/USDT ، BTC/USDC و ETH/USDC است.


اگر معامله گران USDT را کوتاه می کنند باصیری گفت ، آنها این کار را در پاسخ به FUD انجام می دهند. با این حال ، او نگرانی ها در مورد ثبات کوین را رد کرد. وی

"USDT خوب است [و] همیشه خوب بوده است."

بالا